Ściana z cegły – hit czy kit?

Ściana z cegły – hit czy kit?

Niegdyś tapety w czerwony, ceglany wzór, a dzisiaj całe ściany pokryte surowym materiałem budowlanym – cegła jest popularnym motywem dekoracyjnym, który od dawna zdobi wnętrza domów i mieszkań. Ściany wyłożone cegłą nie są już tylko domeną loftów ani ekstrawaganckich przestrzeni. Czy warto urozmaicić swoje mieszkanie o niebanalny motyw? Sprawdź!

Uniwersalność

Ceglany motyw na ścianach sprawdza się w niemal wszystkich pomieszczeniach, począwszy od otwartych przestrzeni zaaranżowanych na pofabryczną modłę, poprzez modne kuchnie i łazienki, na ciepłych, eleganckich salonach kończąc. W kuchni i łazience ściana wyłożona cegłą klinkierową nie tylko pięknie się prezentuje, ale również tworzy praktyczną i łatwo zmywalną powierzchnię, której nie szkodzi kontakt z wilgocią i brudem. Ponadto, ceglane płytki z czasem nie tracą swojej barwy, są odporne na zarysowania i uszkodzenia.

Estetyka

Salonowa ściana wyeksponowana przy pomocy cegieł jest piękną oprawą dla mebli. W sklepach z artykułami budowlanymi możemy kupić cegłopodobne płytki w bogatej palecie barw. Szczególnie popularne są modele o białej powierzchni oraz czerwonym, klasycznym zabarwieniu. Modne fotele wypoczynkowe obite kolorowym materiałem świetnie przełamują czystą biel cegły w eleganckim salonie. Aranżując kuchnię, warto postawić na cegłę o klasycznym zabarwieniu. Kuchenną aranżację z cegłą w roli głównej harmonijnie uzupełniają ciemne meble, hokery industrialne i dodatki w formie żywych ziół i innych roślin o soczystej, zielonej barwie. Co zaskakuje, surowa cegła pięknie współgra z niemal każdym materiałem – betonem architektonicznym, płytami z laminowanej płyty meblowej o wysokim połysku oraz naturalny drewnem o wyraźnym układzie słojów.