Pokój w stylu skandynawskim – na co powinniśmy uważać?

Pokój w stylu skandynawskim jest idealnym wyborem spisującym się w małych oraz dużych pomieszczeniach. Jest to styl nowoczesny, który stwarza możliwość wykonania wspaniałych inspiracji. W przyszłości będzie można modelować go w dowolny sposób.

Pokój w stylu skandynawskim – drewno

Wiele osób uważa, że jakikolwiek pokój w stylu skandynawskim jest zbyt chłodny, dlatego są niechętni do jego zastosowania w swoich domach. Nie można jednak zapominać, że sama Skandynawia skąd pochodzi ten wspaniały styl architektoniczny, nie tylko kojarzona jest z bardzo niskimi temperaturami, brakiem słońca, ale również wspaniałym drewnem. Warto więc do pokoju urządzonego w takim stylu zaprosić drewno, chociażby na pokrycia ścienne. Pamiętamy jeszcze osławione boazerie z czasów PRL-u? Ich wygląd na przestrzeni lat bardzo mocno się zmienił i jest to wspaniały dodatek architektoniczny, dzięki któremu całość pomieszczenia nabierze indywidualnego, ciekawego charakteru.

Centrum pokoju

Pokój w stylu skandynawskim (przyjmijmy, że jest to salon) powinien mieć swoje centrum. W tym przypadku powinna to być sofa lub inaczej mówiąc – miejsce do odpoczynku. Bowiem powróćmy tutaj do drewnianych inspiracji i pomyślmy o tym, aby taką sofę wykonać samodzielnie z dostępnych wszędzie palet. Po ich oszlifowaniu można zamówić indywidualnie na nie materac do siedzenia. Na samym końcu należy dobrać do nich poduszki w różnych, jasnych tonacjach kolorystycznych, które ocieplą chłodny ton tego wnętrza i będą kusiły wszystkich do odpoczynku po ciężkim dniu w pracy.