Piękne i trwałe stylizacje paznokci, czyli metoda hybrydowa!

Nie każda z nas może pochwalić się mocnymi, naturalnymi paznokciami, więc bardzo często szukamy sposobów na to, by poprawić ich wygląd. Jedną z skutecznych i powszechnie stosowanych metod jest właśnie manicure hybrydowy.

Metoda hybrydowa zdobienia paznokci- nieograniczone możliwości wyboru kształtów i kolorów!

O ile klasyczny manicure bazuje na naturalnych paznokciach, którym nadaje się pożądany kształt i kolor, to dzięki metodzie hybrydy możemy wybrać również ich dowolną długość i zdobienia. Pozwala to na uzyskanie w przeciągu godziny stylizacji, na którą bez odpowiedniej bazy i światła UV, wiele kobiet, a szczególnie tych z łamliwymi, delikatnymi pazurkami, raczej nie mogłoby sobie pozwolić.Warto zauważyć, że podczas nakładania hybrydy, możemy wybrać nie tylko kształt i długość, ale również szereg zdobień jakie chcemy zaaplikować na paznokcie. I tutaj możliwości są naprawdę nieograniczone! Od kolorowych deseni, poprzez drobne naklejki, wzorki, aż po całkiem fantazyjne, na przykład świąteczne stylizacje- internet pełny jest inspiracji, dzięki którym każda kobieta z całą pewnością znajdzie coś odpowiadającego swoim gustom.

Dlaczego hybrydowe paznokcie są tak trwałe?

Jedną z największych zalet metody hybrydowej zdobienia paznokci jest jej trwałość, efekt utrzymuje się bowiem nawet do trzech tygodni, podczas których możemy cieszyć się nienagannym wyglądem i trwałością wykonanego manikiuru. Skąd bierze się ta wytrzymałość?Wszystko zaczyna się od odpowiedniej bazy do wykonania hybrydy, która zostaje utwardzona przy pomocy lampy UV lub UV LED – jest to dawka bezpiecznego dla naszego zdrowia promieniowania, które w kilka chwil zmienia konsystencję nakładanych podczas tego zabiegu kosmetyków z płynnej na twardą i odporną na uszkodzenia czy zarysowania. Po nałożeniu bazy aplikuje się warstwę lakieru oraz utrwalający top, które również poddawane są utwardzeniu w lampie, dzięki czemu możemy zyskać naturalnie wyglądającą i bardzo trwałą stylizację.

Co wybrać: hybrydy robione w salonie czy ich samodzielne wykonanie?

Jeśli decydujemy się na wykonanie hybryd po raz pierwszy, zdecydowanie lepiej wybrać profesjonalny salon kosmetyczny- tam wykwalifikowany pracownik przyjrzy się płytce naszych paznokci i dobierze odpowiednie dla nas kosmetyki. Wizyta w salonie jest też swoistym rytuałem, podczas którego możemy się odprężyć, a ktoś inny troszczy się w tym czasie o nasze dłonie i dobre samopoczucie. Metoda hybrydowa zdobienia paznokci może być stosowana z równym powodzeniem w zaciszu naszego własnego domu. Trzeba pamiętać jednak o konieczności zakupu odpowiedniego sprzętu (lampy, bazy, lakierów czy topów) oraz o przejściu chociaż podstawowego szkolenia, aby nieumiejętnie nałożona hybryda nie zaszkodziła naszym paznokciom.

Więcej informacji znajdziesz na stronie hybrydy na paznokcie.