Piękne i funkcjonalne meble na balkon

Chcąc odpocząć na świeżym powietrzu nie musimy już dzisiaj jechać do parku czy lasu za miastem. Poprzez odpowiednie zaaranżowanie naszego balkonu czy tarasu stworzymy wspaniałe miejsce do relaksu, z którego korzystać będą wszyscy domownicy. Jakie elementy wybrać, aby miejsce to okazało się funkcjonalne? Na co zwracać uwagę podczas kupowania pięknych mebli tarasowych?

Zestaw balkonowy na obszerny taras

Duże tarasy dają wiele możliwości aranżacji. Wśród najchętniej wybieranych rozwiązań wymienia się obszerne sofy narożne, na których bez trudu wygodnie usiądzie kilka osób. Najlepszym uzupełnieniem takiej sofy jest rozłożysty stolik kawowy – taki zestaw w zupełności wyczerpuje temat wygody na tarasie. Szukając jednak nietuzinkowych rozwiązań warto zastanowić się nad meblami modułowymi. Kolekcje modułowe składają się z kilku elementów, które można wykorzystywać oddzielnie lub tez połączyć w jeden mebel. To z pewnością interesująca alternatywa, szczególnie dla osób nie znoszących nudy.

Innowacyjne materiały!

Co powinno przykuć naszą uwagę podczas wyboru mebli na balkon? Z pewnością tworzywa. Zestaw balkonowy to dzisiaj nie tylko piękny design, ale również wyjątkowa trwałość. Wykorzystując aluminiowe, antykorozyjne stelaże producenci gwarantują nam, że meble nie będą podatne na pojawianie się rdzy. Dodatkowo aluminium znacząco zmniejsza finalną wagę mebla!

Na aluminiowych stelażach umieszcza się wygodne siedziska i poduszki. W ich wnętrzu znajduje się miękka i elastyczna pianka tapicerska, która nawet po wielu latach użytkowania nie odgniata się. Poduszki tapicerowane są tkaninami hydrofobowymi, które nie chłoną wilgoci i brudu.

Wszystkie elementy zestawów meblowych zabezpieczono także przed promieniowaniem UV, przez co tkaniny i materiały nie blakną pod wpływem słońca.