Ekologiczne meble do ogrodu

Ogród to miejsce, w którym możemy obcować z żywą, nieskrępowaną naturą. Tworząc swoją własną oazę relaksu, warto starannie i odpowiedzialnie wybrać meble. Jakie modele okażą się praktyczne, a jednocześnie ekologiczne? Sprawdź!

Stoliki, sofy i krzesła rattanowe ogrodowe – dobre z natury

Czy można wyobrazić sobie doskonalsze dopełnienie zielonej scenerii niż komplet lekkich, wyplatanych z rattanu mebli? Wybierając krzesła rattanowe ogrodowe, nie zdawaj się na przypadek. Na polskim rynku znajdziesz wysokiej jakości stoły, huśtawki, sofy i krzesła rattanowe ogrodowe zbudowane z rattanu pozyskiwanego z palm uprawianych na plantacjach działających w myśl idei zrównoważonego rozwoju. Tego typu meble tworzone są ręcznie, co przekłada się na ich jakość. Wybierając tego typu meble, zyskujesz stylowe wyposażenie ogrodu, patio czy balkonu, a jednocześnie dokładasz swoją cegiełkę do rozwoju odpowiedzialnego biznesu wspierającego środowisko naturalne.

Technorattan – natura w nowoczesnej odsłonie

Z sezonu na sezon przybywa fanów mebli z technorattanu. I nic w tym dziwnego – wysokiej jakości meble wyplatane z syntetycznej plecionki doskonale komponują się z nowoczesnymi aranżacjami, są wygodne i odporne na działanie zmiennych warunków pogodowych. Wymieniając walory technorattanowego umeblowania, nie sposób nie wspomnieć o tym, że są one również przyjazne planecie. Syntetyczne tworzywo jest materiałem nietoksycznym. Podczas jego produkcji oraz eksploatacji nie uwalniają się żadne związki, które mogłyby zaszkodzić organizmom żywym czy atmosferze. Co ważne, meble z technorattanu wyróżniają się bardzo długim okresem eksploatacji – według ekspertów, technorattanowy fotel albo krzesła mogą służyć nawet przez 20 lat! Zniszczone meble mogą być poddane recyklingowi.