Odzież medyczna – wygoda i bezpieczeństwo

 

Każda osoba zatrudniona w sektorze medycznym wykonuje swoje obowiązki zawodowe w specjalnym uniformie składającym się zazwyczaj ze spodni/spódnicy, koszuli lub bluzki, fartucha oraz obuwia z antypoślizgową podeszwą. Czym wyróżnia się funkcjonalna odzież medyczna? Sprawdź nasze rady!

Czym charakteryzuje się odzież medyczna?

Odzież medyczna powinna spełniać szereg norm sanitarnych. Koszulki, spodnie lub spódnice oraz fartuchy są dla każdego medyka barierą chroniącą przed patogenami. Specyfika pracy pociąga za sobą konieczność częstego prania i dezynfekowania ubrań. Ważne jest, aby tkanina zachowywała swoją nienaganną strukturę pomimo częstego prania w wysokiej temperaturze i z użyciem mocnych detergentów. Materiałem najczęściej wykorzystywanym przez producentów odzieży medycznej jest nieelektryzująca się, odporna na wysoką temperaturę prania bawełna.

Praca w ochronie zdrowia wiąże się z codziennym wysiłkiem, zarówno intelektualnym, jak i fizycznym. Odzież medyczna ma za zadanie zapewniać komfort podczas najbardziej intensywnych dni spędzanych na nogach. Koszula czy fartuch będą dobrze spełniać swoje zadanie tylko wtedy, kiedy będą uszyte z naturalnych, przyjaznych organizmowi tkanin o przewiewnej strukturze, a ich krój nie będzie krępował ruchów.

Ubrania dla medyków nie muszą być nudne!

Czasy, kiedy kadra medyczna nosiła nieatrakcyjne, bezkształtne fartuchy w białym kolorze dawno minęły. Nowoczesna odzież medyczna jest nie tylko praktyczna, ale również modna. Ciekawe kroje dopasowane do sylwetki i wyraziste kolory sprawiają, że każda osoba pracująca w placówce medycznej może czuć się naprawdę komfortowo. Co ważne, noszenie eleganckiej odzieży w ciekawych kolorach pozytywnie wpływa na wizerunek szpitala, kliniki czy gabinetu i wywołuje pozytywne odczucia u pacjentów.