Odpowiednie czyszczenie i pielęgnacja skóry samochodowej

Praktycznie wszystkie skóry samochodowe są skórami jednokolorowymi, gładkimi i farbowanymi powierzchniowo. W tapicerce samochodowej wierzchnią warstwę zamyka zawsze specjalna powłoka pokryta warstwą. Aby skóra samochodowa prezentowała się bardzo okazale nawet po wielu latach jej użytkowania należy stosować odpowiednie preparaty.

Odpowiednia pielęgnacja nowej skóry samochodowej

W przeciągu pierwszych trzech lat, nowe skóry powinno pielęgnować się wyłącznie specjalnymi preparatami. Pamiętać należy również i o tym, że nowe skóry nie wymagają natłuszczania. Nowa skóra samochodowa jest wystarczająco natłuszczona przez grabarza i pojawia się przy nich wyłącznie problem ścierania oraz farbowania odzieżą. Jeżeli mamy problem właśnie ze ścieraniem, to warto zainwestować w porządny lakier do skóry samochodowej, dzięki któremu przywrócimy naszą tapicerkę do pierwotnego wyglądu. Typowe ślady ścierania występują najczęściej w fotelu kierowcy zwłaszcza jeżeli mowa o boczkach siedzeń sportowych, albo wysokich tapicerskich oparć.

Oprócz ścierania nowa skóra samochodowa narażona jest również na farbowanie odzieży. Aby zabezpieczyć się przed farbowaniem powinno korzystać się ze specjalnych środków konserwujących. Fotel kierowcy powinno się zabezpieczać raz na trzy miesiące, a pozostałe elementy skórzane 1-2 razy do roku.

Prawidłowa pielęgnacja starej skóry samochodowej

W przypadku starej skóry samochodowej musimy pamiętać również o jej natłuszczeniu inaczej stanie się ona bardzo sucha i będzie narażona na urazy mechaniczne. Starsze skóry powinno się systematycznie pielęgnować w zależności od poziomu jej zniszczenia. Warto korzystać przede wszystkim z specjalnego mleczka z filtrami UV oraz garbników. Dzięki tym preparatom nasza skóra stanie się gładka i bardzo miękka. Pamiętać należy również i o tym, że regularna i oszczędna pielęgnacja skóry jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż rzadka i nadmierna pielęgnacja.

Jeżeli na pielęgnacje jest już za późno, to pozostaje nam wyłącznie dobry lakier do skóry samochodowej. Jeżeli skorzystamy z profesjonalnej farby do skóry samochodowej, to będziemy mogli osiągnąć naprawdę satysfakcjonujące rezultaty. Pamiętać należy jednak o tym, że po lakierowaniu skóry również trzeba ją odpowiednio zabezpieczyć, aby prezentowała się okazale przez wiele długich lat użytkowania. Odświeżanie koloru specjalnymi farbami tonującymi to najlepsze rozwiązanie na zadarcia i mniejsze zadrapania.

Farbę do silnika Motip spray kupisz na Lakiery24.com