Lakiery hybrydowe – wady i zalety

Zrobienie idealnego manicure to nie lada wyzwanie. Każda kobieta zna doskonale ten problem, kiedy to po trzech dniach nałożenia koloru – lakier odpryskuje, matowieje lub nie wygląda już tak dobrze jak po nałożeniu. Dlatego też, prym w branży manicurowej wiodą lakiery hybrydowe.
Dlaczego? Przeczytaj poniższy artykuł.

Naturalność

Lakiery hybrydowe powoli wypierają paznokcie żelowe i akrylowe. Kobiety wolą postawić na krótkie ale pięknie wyglądające paznokcie, niż na długie i niewygodne „szpony”. Dzięki lakierom hybrydowym również jest możliwość delikatne wydłużenia paznokcia, jednak w tym przypadku efekt jest dużo bardziej naturalny.

Barwa kolorów

Na stoiskach z lakierami hybrydowymi wystawione są różnorodne palety z wieloma kolorami lakierów hybrydowych. Klientki mogą wybierać wśród rozmaitych kolorów (od bieli, do czerni), po różnorodne preparaty służące do stworzenie konkretnych efektów na paznokciach, jak np. efekt syrenki, matowej płytki czy termiczne lakiery zmieniające kolor.

Długotrwały efekt
Manicure hybrydowy wytrzymuje od 2 do 3 tygodni. Prawidłowo wykonany, nie odpryskuje ani nie blednie. Nawet po 2 tygodniach kolor jest bardzo głęboki, a lakier połyskuje.

Zalety

Lakiery hybrydowe wzmacniają płytkę paznokcia, dzięki czemu ich użytkowniczki mogą cieszyć się dłuższymi i twardszymi paznokciami.
Dodatkowo, lakier ten jest odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, zapomnijmy więc o rysach czy odpryskach. Buteleczki są bardzo wydajne i starczają na długo. Lakier ten w przeciwieństwie do zwykłego lakiery nie wysycha, gdy jest nieużytkowany.

Wady

Niektóre panie skarżą się na rozdwajane paznokcie. Osobiście, nie spotkałam się z tym efektem (mimo, iż lakiery hybrydowe stosują od prawie dwóch lat). Takie efekt może pojawiać się u pań ze słabymi i cienkimi paznokciami lub w przypadku, gdy hybryda została nieprawidłowo wykonana. Przy malowaniu paznokci lakierami hybrydowymi należy pamiętać, by nie pominąć żadnego kroku.
Niektóre osoby nie mogą stosować lakierów hybrydowych ze względu na uczulające składniki lakieru. Warto więc przy pierwszym malowaniu paznokci wykonać najpierw test na jednym paznokciu, by sprawdzić, czy nie będzie reakcji alergicznej.

Cena

Cena lakierów hybrydowych kształtuje się od kilku do kilkudziesięciu złotych. Dodatkowo można zaopatrzyć się w preparaty, które umożliwiają stworzenie na paznokciach różnorodnych wzorów. Warto pamiętać, by łączyć produkty od tych samych firm. Efekt wówczas jest lepszy i trwalszy.

Lakiery hybrydowe są doskonałą alternatywą dla zwykłych lakierów. Ich głębia kolorów, możliwość stworzenia ciekawych stylizacji paznokci oraz trwałość sprawia, że sięga po nie coraz to więcej pań.

Lakiery hybrydowe kupisz nachiodo.pl