Motoryzacja

Lakierowanie felg – czyli jak zrobić to we własnym garażu?

Jeśli od jakiegoś czasu po głowie chodzi Ci, jak tu by nadać swojemu auto nowej świeżości, to zapewne mamy dla Ciebie sposób. Lakierowanie karoserii, czy też obklejanie samochodu specjalną folią, to dość kosztowny zabieg, który wymaga sporo – nie tylko wkładu finansowego – ale również czasu. A może zamiast zmieniać całą karoserię wystarczy jedynie felgi?

Czy warto pomalować felgi?

Położenie nowego lakieru na felgi jest zabiegiem, który nie wymaga dużego wkładu finansowego. Wykonać go możesz w specjalistycznym warsztacie, a jeśli chcesz jeszcze bardziej zaoszczędzić, również samodzielnie.

Do przemalowania felg nie potrzebujesz kompresora. Wystarczy Ci zaledwie dobry spray do felg, środek do ich czyszczenia, papier ścierny i odrobina wolnego czasu i zdolności manualnych. Z całym zabiegiem możesz uporać się w kilkadziesiąt minut. Pod warunkiem, że odpowiednio się do tego przygotujesz.

Przygotowania do malowania

Podobnie, jak wtedy, gdy malujesz w swoim mieszkaniu ściany, również felga przed malowaniem musi zostać odpowiednio do tego celu przygotowana. Najpierw warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie elementów, których nie chcemy poddać działaniu sprayu do felg.

Zanim podejmiemy się konkretnych działań znajdźmy koła zapasowe i wymieńmy je. Co ułatwi nam w znacznym stopniu malowanie felg. Po wyjęciu kół przeznaczonych do malowania, możemy jeszcze dla ułatwienia dokonać demontażu kół. Wizyta u wulkanizatora będzie jednak konieczna również po zakończeniu malowania – gdyż wyjąć musimy wszystkie ciężarki do felg – zatem równie dobrze wystarczy odpowiednie zabezpieczenie opon przed niepożądanym zamalowaniem.

Oczyszczamy, szlifujemy

Odpowiednio przygotowane felgi mogą w końcu zostać oczyszczone. W tym miejscu niezwykle pomocny okaże się specjalny środek do mycia felg, a także myjka ciśnieniowa. Dzięki temu felgi oczyścimy szybko i bez większego wysiłku.

Po oczyszczeniu pora chwycić za delikatny papier i rozpocząć szlifowanie. Pozwoli nam to na uzyskanie nieco bardziej gładkiej powierzchni. Papier dobieramy w zależności od uzyskanego efektu.

Szpachla wypełniająca i spray do felg

Szlifowanie usunęło delikatne rysy i zadrapania na powierzchni felgi, jednak z tymi głębszymi upora się szpachla wypełniająca. Po jej wyschnięciu ponownie przystępujemy do szlifowania. Wybieramy papier o większej gradacji.

Technika używania jest sprayu do felg jest niemal tak samo ważna jest przygotowanie materiału do malowania. Podążając za naszymi instrukcjami możesz być jednak pewien, że powierzchnia felgi doskonale przyjmie lakier i będzie wyglądać bardzo dobrze.

Spray do felg kupisz na Lakiery24.com

Previous ArticleNext Article
https://sigmasystem.pl/jak-pokonac-strach-przed-konmi/ https://meblebukowe.info/lampy-tarasowe-stojace-zadbaj-o-odpowiednia-oprawe-miejsca-wypoczynkowego/ https://studiopieknanr5.pl/jak-zmienic-oblicze-domowych-posilkow/