Jaki zestaw kijów golfowych dla początkujących?

Wybierając się na pole golfowe należy zaopatrzyć się odpowiedni sprzęt. Można go oczywiście także wypożyczyć, ale ci którzy wiążą swoją przyszłość z choćby hobbystycznym uprawianiem owej dyscypliny sportowej, powinny zastanowić się nad zakupem odpowiedniego ku temu sprzętu. Jedną z podstaw jest oczywiście zestaw kijów golfowych. Kije golfowe bowiem charakteryzują się tym, iż każdy z konkretnych ich rodzajów przystosowany jest do innego rodzaju uderzenia.

Zestaw kijów golfowych

W zestaw kijów golfowych, który nada się dla początkującego amatora golfa wchodzić powinno kilka kijów. Wśród nich nie może zabraknąć kija typu driver, kija typu wood, tak zwanej hybrydy, kompletu ironów, putter’a. Całość zapakowana powinna być w specjalną torbę, opcjonalnie wyposażoną w wózeczek, który jest pomocny w przenoszeniu całości podczas gry w golfa.

Ważne, by wybrany zestaw wykonany został z wysokiej jakości materiałów. Dobrze, gdy główki wykonane są ze stali nierdzewnej, gdyż znacznie zwiększa to ich żywotność. Dzięki temu zestawem tych kijów golfowych cieszyć się będziemy mogli przez długi okres. Ich jakość nie pozostaje także bez znaczenia, gdy chodzi o komfort gry. Ceny zestawów kijów golfowych, są bardzo różne. Tańsze wersje nabyć można już za około tysiąc złotych, czasem nawet taniej. Warto zwracać uwagę na promocję i wyprzedaże, które cyklicznie pojawiają się w sklepach sportowych.

Jaką markę wybrać?

Na rynku obecnych jest bardzo wielu producentów, którzy posiadają w swojej ofercie kije golfowe – golfteam. Mogą to być marki kojarzone z innymi dziedzinami sportu, jak na przykład Nike, Adidas lub Spalding. Wśród producentów, którzy swoją ofertę kierują głównie do miłośników golfa wymienić warto: Cleveland Golf, MD Golf, Masters Golf i wiele innych.

Sama marka kijów nie ma jednak aż tak wielkiego znaczenia. Istotne jest, by wybrane kije golfowe były dobrej jakości i odpowiadały umiejętnością oraz indywidualnym upodobaniom danego gracza. Specjalne rodzaje kijów golfowych dostępne są na przykład dla osób leworęcznych lub choćby juniorów.

Gdzie kupować kije golfowe?

Zakup kijów golfowych to spory wydatek. Warto zatem rozsądnie przygotować się do tego zakupu. Należy porównać ceny przynajmniej kilku sklepów sportowych, by niepotrzebnie nie przepłacić. Dobrym pomysłem jest także zajrzenie do internetu. Mogą to być zarówno sklepy internetowe jak i serwisy aukcyjne. Często okazuje się bowiem, iż zakupy za pośrednictwem internetu są o wiele tańsze, niż tradycyjnych sklepach stacjonarnych. Dotyczy to także kijów golfowych.