Jaki stół i krzesła na taras wybrać?

Projektując przydomową strefę relaksu coraz częściej decydujemy się na stół i krzesła na taras zamiast klasycznego zestawu wypoczynkowego. Takie rozwiązanie daje nam wiele możliwości na spędzanie czasu – stół i krzesła na taras pozwolą na zapraszanie bliskich na posiłki pod gołym niebem, organizowanie grilla dla znajomych. Stół stanie się centralnym punktem na tarasie!

Stół i krzesła na taras – funkcjonalne meble ogrodowe

Szukając inspiracji na odpowiedni stół i krzesła na taras warto zapoznać się z ofertą topowych producentów. Wśród ich propozycji znajdziemy przede wszystkim meble ogrodowe technorattanowe. Meble tarasowe wykonane z technorattanu zaskoczą nas wysoką odpornością na zmienne warunki atmosferyczne, estetyką oraz oryginalnym designem. Jak zbudowane są technorattanowe stół i krzesła na taras?

Kolekcje technorattanowe są niezwykle rozbudowane – znajdziemy w nich nie tylko stoły czy fotele, ale również sofy narożne, wygodne krzesła, leżanki ogrodowe czy wiszące fotele w kształcie kokonów. Meble tego typu posiadają aluminiowe stelaże – są one malowane proszkowo, przez co są zabezpieczone przed działaniem wilgoci, odkształcaniem czy korozją. Aluminium jest niezwykle lekkie, co przekłada się również na niską wagę mebli. Wierzch tworzy plecionka technorattanowa, której nieporowata struktura nie chłonie wilgoci czy brudu. Technorattan jest zabezpieczony przed promieniowaniem UV, nie płowieje nawet po wielu latach użytkowania.

Stół i krzesła na taras z parasolem ogrodowym

Aby nasze miejsce wypoczynkowe było w pełni komfortowe warto rozważyć zakup parasola. Dzięki niemy stół i krzesła na taras stać będą w cieniu, a my sami będziemy mogli łatwo regulować kąt padania cienia. Parasole posiadają szerokie czasze wykonane z tkanin technicznych – nie nagrzewają się one, przez co w ich cieniu panuje przyjemny chłód.