Jak krzesło wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie?

Jak krzesło wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie?

Coraz częściej nasza praca polega na przesiadywaniu przy komputerze – nie tylko wypełniamy tabelki w programach obliczeniowych, ale i kontaktujemy się z innymi, odbieramy i piszemy maile, pracujemy w sieci. Praca taka obciąża najbardziej nasz kręgosłup – wielogodzinne przesiadywanie przed ekranem monitora sprawia, że nasze ciało często zastyga w niewygodnej, nienaturalnej pozie na długie godziny. Z czym może się to wiązać?

Przeciążenie kręgosłupa – ból krzyża, pojawiające się migreny

Bóle krzyża to dopiero początek pojawiających się problemów – najczęściej powodem jest nie tylko zła pozycja podczas pracy i brak odpoczynków, ale i źle dobrany fotel. Źle dobrane siedzisko wpłynie na cały nasz organizm i powoli doprowadzi do poważniejszych schorzeń. Obecnie w przypadku foteli nowoczesnych producenci starają się, aby były one dostosowane do potrzeb współczesnych użytkowników. Oznacza to, że wiele z oferowanych modeli posiada możliwość regulowania wysokości siedziska, odchylenia oparcia, podłokietników. Na uwagę zasługują również materiały wewnętrzne i zewnętrzne takich foteli. Materiały do wypełniania siedzisk i oparć dobierane są tak, aby nie odgniatały się, powracały do swojego pierwotnego kształtu. Wypełnienie może również zawierać tworzywa chłonące wilgoć, sprzyjające lepszej wentylacji.

Nietuzinkowy fotel idealny do pracy

Decydując się na stworzenie niewielkiego biura we własnym domu nie jesteśmy skazani na klasyczne fotele biurowe, utrzymane zazwyczaj w ciemnej kolorystyce i niepozwalające na interesujące zaaranżowanie wnętrza. Jednym z ciekawszych trendów są inspirowane krzesła tapicerowane, których design nawiązuje do szalonych lat 60. i 70. Krzesło utrzymane jest w modnej formie krzeseł w stylu skandynawskim. Z pewnością urozmaici każde pomieszczenie.