Czym wyróżniają się rowery elektryczne Kraków?

Rowery elektryczne na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, jak zwykłe rowery analogowe, ale jest kilka kluczowych elementów charakterystycznych. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, czym wyróżniają się nowoczesne rowery elektryczne Kraków.

Sterownik i silnik

Rowery elektryczne od tradycyjnych jednośladów wyróżniają się sterownikami oraz silnikiem. Jeżeli chodzi o sterowniki to mowa tutaj oczywiście o wszystkich elementach elektronicznych, które umożliwiają sterowanie mocą wspomagania. Z praktycznego punktu widzenia im większy wkład pracy nóg cyklisty, tym oczywiście bardziej intensywniejsze wspomaganie można uzyskać.

Silniki w rowerach elektrycznych Kraków, mogą występować w kilku wariantach. Niektórzy producenci silniki bezpośrednio łączą z korbą. Można znaleźć także modele, które znajdują się w przedniej albo tylnej piaście koła.

Akumulator w rowerach elektrycznych

Nowoczesne rowery elektryczne jak powszechnie wiadomo wyróżniają się także obecnością akumulatora. Jeszcze kilka lat temu królowały akumulatory żelowe, które w dzisiejszych czasach zastępowane są zasilaniem litowo-jonowym. Największą zaletą nowoczesnych akumulatorów jest nie tylko niższa waga, ale również znacznie większa wydajność.

Aby wybrać porządny akumulator warto zwrócić uwagę nie tylko na jego pojemność, ale również na czas ładowania. Z praktycznego punktu widzenia najlepszym rozwiązaniem są akumulatory, których nie trzeba zdejmować na czas ładowania. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie komfortowe rozwiązanie.

Czym dodatkowo wyróżniają się rowery elektryczne?

Rowery elektryczne Kraków wyróżniają się także specjalistycznym panelem oraz ekranem LED, który w przejrzysty sposób wskazuje parametry aktywności sprzętu. W nowszych modelach coraz częściej można spotkać specjalne klamki hamulcowe, które automatycznie blokują wspomaganie w momencie rozpoczęcia hamowania.

Rowery elektryczne są także o wiele cięższe od swoich tradycyjnych odpowiedników. Na większą wagę największy wpływ ma oczywiście konieczność zastosowania silnika oraz akumulatora. Elementy te bardzo często są umieszczone na wzmocnionej ramie, dlatego też waga może wzrosnąć nawet do 9 kg. Producenci cały czas rozglądają się za nowymi konstrukcjami i materiałami, dzięki którym możliwe jest obniżenie wagi swoich rowerów elektrycznych. W chwili obecnej rzadko kiedy rowery elektryczne ważą więcej nisz 20 kg. Na szczęście podczas jazdy ciężar roweru nie jest tak bardzo odczuwalny, dzięki czemu można czerpać przyjemność z jazdy nawet na dłuższych dystansach.

Więcej informacji znajdziesz na stronie rowery elektryczne Kraków – https://agasport.com.pl/elektryczne-cat-96.