Dlaczego warto pojechać na Mazury?

Z różnych powodów. Jest ich tak długa lista, że ciężko je tak naprawdę wymienić w jednym miejscu. Postaramy się jednak o kilku wspomnieć, aby uświadomić wszystkim, że Mazury to kraina o jakiej warto pamiętać podczas planowania letniego wypoczynku.

O czym nie można zapomnieć?

Chociażby o tym, że blisko Węgorzewa znajduje się Republika Ściborska, które dedykowane jest dla osób, jakie kochają psie zaprzęgi. Jeżeli ktoś interesuje się kulturą Indian i Eskimosów, również powinien odwiedzić to miejsce. Skoro już mowa o Węgorzewie, to warto wspomnieć piękny ośrodek wypoczynkowy, który prowadzi Róża Wiatrów. 

Idąc dalej – w Gierłoży nieopodal Kętrzyna, znajduje się Wilczy Szaniec. Jest to dawna siedziba Adolfa Hitlera, której nie może pominąć żaden miłośnik historii.

Miłośnicy muzyki country doskonale wiedzą, że w sezonie letnim nie można zapomnieć o Mazurach. To właśnie w Mikołajkach, czy też w Giżycku, organizowane są pikniki country, jakie przyciągają do siebie tłumy chętnych osób.

Mazury z historią w tle

I to nie tylko, jeśli chodzi o tajną bazę Hitlera. Czy ktoś wie, kim byli Galindowie? Jeżeli nie, to koniecznie powinni pojechać do ich siedziby, która znajduje się przy jeziorze Bełdany. Do dzisiaj znaleźć można tam niesamowite figury, jakie są śladem pozostawionym przez poprzednie ludy. Dawna osada Galindów jest doskonałą okazją do tego, aby odwiedzić Puszczę Piaską.

Na Mazurach znajduje się również Święta Lipka – jeden z najatrakcyjniejszych ośrodków kultu religijnego. To właśnie do tego miejsca odbywają się liczne pielgrzymki, z różnych zakątków Polski. Na uwagę na pewno zasługują organy, które posiadają specyficzne figurki. Podczas grania, owe figurki poruszają się, dając niesamowity spektakl dla osób zebranych.

Atrakcje dla turystów

O spływach kajakowych mówi się przy okazji rzek, ale skoro już się nad jeziorem, to nie warto marnować okazji. Jest tu wiele przystani wodnych, które umożliwiają wynajem kajaków, w atrakcyjnych cenach. Może warto urządzić sobie wodną eskapadę całą rodziną?

Do wyboru jest również możliwość wynajęcia jachtu – na kilka godzin lub na dłuższy czas. Żeglowanie w kojący sposób wpływa na zmysły człowieka. Chociaż, w pierwszej kolejności należy zorientować się, czy nie trzeba będzie uprawnień dla poszczególnych jachtów.

Nie brakuje również wielu innych atrakcji, czy też zabytków, jakie można znaleźć na Mazurach. Urlop w tym miejscu dostarczy mnóstwa pozytywnych emocji, a także wspaniałych wspomnień.