Ból w kręgosłupie? To może być źle dobrane krzesło!

Ból w kręgosłupie? To może być źle dobrane krzesło!

Siedzący tryb pracy, częste przesiadywanie przed komputerem oraz garbienie się – to najpowszechniejsze błędy, które popełniamy i które najbardziej odbijają się na stanie naszego kręgosłupa. Dodatkowym problemem może okazać się również krzesło, które nie tylko nie pozwala na przybranie wygodnej pozycji, ale również nie wspiera naszego kręgosłupa. Jak dobrać krzesło, aby zapewniło nam komfort?

Krzesła odpowiednie do pracy biurowej

Decydując się na stworzenie miejsca pracy w naszym mieszkaniu musimy uwzględnić trzy bardzo ważne elementy: stolik, odpowiednie oświetlenie i wygodne krzesło. Zaskakujące jest to, że przy olbrzymiej ilości ofert producentów krzeseł wybranie modelu spełniającego kilka wymogów jest po prostu trudne. Najczęściej w sklepach widzimy krzesła modne w danym sezonie – niestety, wielokrotnie zdarza się, że są one tworzone z materiałów kiepskiej jakości, nieodpornych na uszkodzenia, działanie wilgoci, odkształcenia. W przypadku foteli nowoczesnych problemem jest również ich stelaż, który z czasem może zacząć się wyginać. Zanim zdecydujemy się na kupno konkretnego modelu krzesła warto przyjrzeć mu się z bliska i przeczytać dokładnie specyfikację udostępnioną przez producenta. Stabilna konstrukcja oraz stelaż wykonany z odpornych na uszkodzenia materiałów to pierwszy krok do znalezienia fotela idealnego. Kolejna sprawa to możliwość regulowania podłokietników, wysokości siedziska oraz odchylenia oparcia – funkcje te są najczęściej dostępne w przypadku foteli biurowych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować krzesło do swoich indywidualnych potrzeb.

Wygoda połączona z nowoczesnym designem!

Szukając wygodnego, ale jednocześnie nietuzinkowego krzesła warto wybrać inspirowane krzesła tapicerowane. Są one wzorowane na designie lat 60. I 70. przez co z pewnością zachwycą zarówno osoby starsze, jak i młodzież.