Białe święta – marzenie ściętej głowy?

Białe święta – marzenie ściętej głowy?

Poprzednie lata nauczyły nas, że biały, zimowy krajobraz, który jeszcze do niedawna był nieodłączną częścią świąt Bożego Narodzenia, jest coraz rzadszym i bardziej egzotycznym widokiem. Zamiast śniegu i mrozu delikatnie szczypiącego w policzki, pogoda serwuje nam deszcz i nieznośną pluchę. Czy czynniki, na które nie mamy najmniejszego wpływu, muszą psuć niezwykły klimat świąt? Niekoniecznie! Weź sprawy w swoje ręce i zorganizuj rodzinie naprawdę magiczne Boże Narodzenie.

Ogród pełen blasku

Pięknie przystrojone ulice, migoczące wielobarwnym światłem posesje, kawiarnie i sklepy to esencja grudniowej, miejskiej scenerii. Możesz mieć swój udział w tym magicznym spektaklu odbywającym się raz w roku. Udekorowanie zewnętrznych przyległości domu to najlepszy sposób, aby najbliższe otoczenie przesiąknęło ciepłą, bajkową atmosferą. W sklepach, które w sezonie letnim oferują głównie meble ogrodowe, w okresie jesienno-zimowym możesz kupić niebanalne dekoracje świąteczne do ogrodu. Zanim zaczniesz obwieszać bryłę domu, drzewka i krzewy sznurami świecidełek sprawdź, czy zakupione lampki są oznaczone specjalnym symbolem informującym o dopuszczeniu produktu do użytku zewnętrznego. Lampki choinkowe wystawione na deszcz i mróz mogą spowodować niebezpieczne spięcie i awarię.

Okna

Kilka prostych akcentów wystarczy, żeby okno stało się piękną ozdobą, która będzie prezentowała się atrakcyjnie zarówno dla domowników siedzących przy wigilijnym stole, jak i sąsiadów przechadzających się ulicą. Ciekawy i naturalny efekt uzyskasz, kiedy przy górnej części ramy umieścisz żywą, grubą gałązkę drzewka iglastego. Na niej zawieś bombki przewiązane kolorową wstążką u góry, drewniane zawieszki i cukrowe laski. Atrakcyjnym wizualnie substytutem zimnego puchu będzie śnieg w sprayu, który doskonale nadaje się do dekorowania szyb.