Zaaranżuj swój ogród poprzez zestaw ogrodowy z parasolem

Jak w prosty sposób zmienić zwykły skrawek ogrodu w miejsce idealne do wypoczynku? Okazuje się, że nie trzeba wiele – wystarcza odpowiednie meble ogrodowe i parasol, który uchroni nas przed słońcem. Współcześnie w sklepach znajdziemy tysiące ofert produktów rekomendowanych do ogrodów. Które z nich faktycznie warto wziąć pod uwagę? Jakie meble i dodatki okażą się strzałem w dziesiątkę i będą służyć nam wiele lat?

 

Jakie meble wybrać?

Najważniejszą kwestią w wyborze mebli ogrodowych jest oczywiście ich odporność na uszkodzenia. W ogrodzie czy na tarasie meble będą narażone na promieniowanie UV, niskie i wysokie temperatury, wilgoć, wnikanie brudu. Wybierając meble z niskiej jakości tworzyw musimy liczyć się z tym, że z czasem zaczną się one koślawić, łamać. Warto przyjrzeć się z bliska propozycjom topowych producentów, gdyż oni zaproponują nam meble wykonane z materiałów wysoce odpornych na uszkodzenia.

Gdzie kupować zestawy ogrodowe z parasolem? Najprostszym rozwiązaniem jest skorzystanie ze sklepów internetowych producentów. Nie musimy tracić czasu na dojazdy do sklepów, a zamówione i opłacone towary dostarczane są nam pod same drzwi.

 

Aluminium, technorattan, poliuretan

Decydując się na zestaw ogrodowy z parasolem szukajmy produktów wykonanych z aluminium. Topowi producenci wykorzystują aluminium do tworzenia lekkich i wytrzymałych stelaży mebli ogrodowych. Aluminium malowane jest proszkowo, dzięki czemu materiał ten jest odporny na działanie wilgoci i pojawianie się rdzy. Podobnie ma się sprawa ze stelażami parasoli ogrodowych – te także tworzone są z aluminium, które wpływa też na zmniejszenie wagi takiego parasola. Szukając parasola zwracajmy również uwagę na czaszę – powinna być ona wykonana z tkaniny poliestrowej o mocnym splocie. Najciekawsze modele parasoli posiadają czasze pokrywane dodatkową warstwa poliuretanu, która chroni przed wnikaniem wilgoci, brudu czy promieniowaniem UV.