Drewniany stół w ogrodzie

Marzysz o stworzeniu w swoim ogrodzie tętniącego życiem, letniego centrum spotkań z najbliższymi? Realizację projektu warto zacząć od wybrania najważniejszego mebla, który stanie w sercu aranżacji – stołu. W ostatnich sezonach do łask w wielkim stylu powróciły stoły zbudowane z litego drewna. Czy tego typu mebel sprawdzi się w wymagającym, zewnętrznym środowisku? Sprawdź!

 

Niezastąpione drewno tekowe

Wilgoć, skrajne temperatury oraz promieniowanie UV nie sprzyjają kondycji wyposażenia outdoorowego. Jeśli nie chcesz, aby drewniany stół szybko stracił swoją pierwotną formę, wybierz model zbudowany z drewna tekowego pozyskiwanego z egzotycznej teczyny. Drewno tekowe niegdyś wykorzystywane było przede wszystkim do budowy łodzi, a dzisiaj znajduje szerokie zastosowanie w meblarstwie. Ze względu na swoją nieprzeciętną odporność na czynniki zewnętrzne (wodę, promieniowanie UV, skrajne temperatury, a nawet środki chemiczne) i uszkodzenia mechaniczne szczególnie dobrze sprawdza się w kuchniach, łazienkach i  ogrodach. Drewno tekowe swoje właściwości zawdzięcza wysokiemu nasyceniu kwasem krzemowym i substancjami oleistymi.

 

Z czym zestawić tekowy stół?

Stół z surowego drewna tekowego będzie pięknie się prezentował, kiedy zestawisz go z krzesłami z rattanu. Na stronie vimine.pl znajdziesz wysokiej jakości, ręcznie wyplatane krzesła z rattanu pozyskiwanego z ekologicznych plantacji usytuowanych w Indonezji. Możesz skomponować własny zestaw, wybierając spośród mnogości dostępnych krzeseł i stołów z okrągłym lub prostokątnym blatem lub wybrać jeden z gotowych kompletów. Meble z naturalnych materiałów stworzą z ogrodową, intensywną zielenią wyjątkowo zgrany duet.