Wygodne magazynowanie a skrzynki plastikowe

W magazynach przechowuje się różne produkty. Wybór odpowiednich skrzynek może mieć kluczowe znaczenie zwłaszcza tam, gdzie towarom należy zapewnić higienę, bezpieczeństwo i trwałość. W tym przypadku skrzynki plastikowe to rozwiązanie warte każdej ceny. Łatwo się je myje, są lekkie i mogą posłużyć niemalże w dowolnej branży.

Skrzynek plastikowych czar

Przeważnie do przechowywania stosuje się skrzynki plastikowe lub drewniane. Te plastikowe może i mają niższą wytrzymałość od drewnianych, ale taka ich właściwość objawia się prawie wyłącznie w kontakcie z wyjątkowo ciężkimi, problematycznymi produktami. Obecnie lepiej jest postawić na plastik i wybrać właśnie skrzynki plastikowe producent których stara się zapewnić im najwyższą możliwą trwałość. Bardzo ważną cechą zdaje się być możliwość mycia ich w przypadku powstania zabrudzeń, co jest dość typowe w np. przemyśle spożywczym. Po umyciu są od razu zdatne do ponownego użytku. Plastik dobrej jakości nie obawia się kontaktu z wilgocią, zimnem, ale utrudnieniem mogą być wysokie temperatury. Gdy warunki przechowywania w magazynie są trudne, można zainwestować w mocniejsze skrzynki.

Porządna organizacja dzięki skrzynkom

Każdy wie, że wykorzystywanie w magazynach skrzynek plastikowych, a nawet innych, sprzyja zachowaniu tam porządku i czystości. W przypadku skrzynek plastikowych producent tychże zapewnia wiele dodatkowych rozwiązań ułatwiających magazynowanie. Opakowania można na przykład podpisać, korzystając ze specjalnych mazaków, wszystkie są jednorodne, dzięki czemu łatwo mieszczą się na palecie czy też dają układać się jedna na drugiej. W przypadku, gdy części skrzynek akurat się nie używa, można je włożyć jedna w drugą, korzystając z różnych rozmiarów lub uporządkować w inny sposób. Warto wspomnieć też o kolorach – połączenie kolorystyki z rodzajem towaru to najprostszy sposób na jego posortowanie i zachowanie porządku.

Skrzynki składane – jakie są ich zalety?

Istnieją również skrzynki składane. Są idealne do magazynów o niewielkiej powierzchni. Jeśli włoży się do nich towar, funkcjonują normalnie, ale gdy są puste, można je złożyć i w ten sposób zaoszczędzić miejsce. Złożone skrzynki zmieszczą się na przykład w schowku lub gdzieś z boku, skąd będzie łatwo je wyjąć w razie potrzeby. Ceny takich skrzynek są nieco wyższe, ale w związku ze znacznie większą funkcjonalnością naprawdę warto w nie zainwestować. Być może niedługo wszystkie skrzynki będą miały wbudowaną taką funkcję.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.schoellerallibert.com/pl/products/stack-nest-containers/alc-kaiman/