Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/kb-direct/htdocs/kb-direct.pl/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-mapper.php on line 111
Szybki rozwód bez komplikacji – to możliwe? - KB-direct
Ciekawe

Szybki rozwód bez komplikacji – to możliwe?

W Polsce z roku na rok wzrasta liczba rozwodów. Dla znacznej części osób zakończenie małżeństwa jednoznaczne jest z ciągnącym się długimi miesiącami albo latami postępowaniem, walką o alimenty i opieką nad dziećmi. Czy rozwód musi być stresującą i bolesną batalią? Niekoniecznie! Okazuje się, że rozwód można uzyskać nawet podczas jednej rozprawy. To, jak sprawnie będzie przebiegało postępowanie, zależy w dużej mierze od tego, jaki pozew złożymy do sądu.

Rozwód bez orzekania o winie

Rozwodzący się małżonkowie mają dwie możliwości – złożyć pozew z orzekaniem lub bez orzekania o winie. Obarczając winą za rozpad związku partnera, należy mieć świadomość, że rozwód najprawdopodobniej nie zamknie się w kilku rozprawach.

Jeśli rozstający się małżonkowie są zgodni w kluczowych kwestiach, takich jak podział majątku, opieka nad dzieckiem czy wysokość alimentów, pomyślny wyrok sąd może wydać już na drugiej czy nawet pierwszej rozprawie. Sąd nie musi zbierać opinii biegłych ani kompletować materiału dowodowego, a liczba osób trzecich zaangażowanych w rozwód jest mocno ograniczona.

Pomoc prawnicza

Błędy w dokumentacji, niedopatrzenie terminów czy brak istotnego załącznika może skutkować znaczącym opóźnieniem zakończenia procesu rozwodowego. Aby maksymalnie usprawnić całe postępowanie, warto nawiązać współpracę z doświadczonym prawnikiem już na etapie konstruowania pozwu. Prawnik specjalizujący się w prawie rodzinnym dopilnuje wszystkich formalności, pomoże ustalić najlepszą strategię oraz okaże się wsparciem psychicznym w niełatwej sytuacji. Ponadto, prawnik może reprezentować klienta, który nie musi osobiście pojawiać się na wszystkich rozprawach. Na stronie adwokat-katowice.info.pl/sprawy-rodzinne znajdziesz więcej informacji.

 

 

Previous ArticleNext Article
https://poochfest.org/strefa-relaksu-w-ogrodzie-odpoczynek-w-cieniu-pergoli/ https://brittany-crepesandgalettes.com/okna-i-drzwi-tarasowe-postaw-na-przenikanie-sie-przestrzeni/ https://zhongchenzi.com/jakie-okna-do-salonu-okaza-sie-strzalem-w-dziesiatke/