Rozliczenie podatku z Niemiec w Polsce? To proste!

Każda osoba legalnie pracująca na terenie Niemiec i odprowadzająca tam podatki zobowiązana jest do złożenia deklaracji do odpowiedniego urzędu skarbowego znajdującego się na terenie Niemiec. Obawiasz się, że poprawne wypełnienie pisma i skompletowanie dokumentów może Cię przerosnąć? W takim razie sprawdź nasz sposób na bezstresowe i sprawne rozliczenie się  z niemieckim fiskusem.

Sprawne rozliczenie podatku z Niemiec w Polsce – zaufaj ekspertom

Obowiązek złożenia deklaracji podatkowej nałożony jest na każdego pracownika zatrudnionego przez niemieckiego pracodawcę, niezależnie od tego, czy pracował on w Niemczech sezonowo czy przez cały rok rozliczeniowy. Rozliczenie podatku z Niemiec w Polsce może wydawać się złożonym procesem. Bariera językowa, skomplikowane procedury czy utrudniony kontakt z pracodawcą po powrocie do Polski nie muszą już być problemem. Z pomocą wszystkim Polakom stojącym przed wyzwaniem rozliczenia swojego podatku przychodzą nowoczesne biura wykwalifikowane właśnie w tej dziedzinie. Doradcy poinstruują Cię, jak skompletować i poprawnie wypełnić wszystkie dokumenty, a następnie prześlą je odpowiednim organom. Co ważne, doświadczeni księgowi pomogą Ci uzyskać maksymalnie wysoki zwrot podatku i dodatkowe ulgi. Możesz mieć pewność, że niemały zwrot nadpłaconej kwoty z pewnością podreperuje domowy budżet.

Zwrot podatku – jak długo trzeba na niego czekać

To, jak długo będziesz musiał czekać na przelew, uzależnione jest od kilku czynników, przede wszystkim rodzaju pracy wykonywanej na terenie Niemiec (pracownicy z branży budowlanej przeważnie muszą uzbroić się w większą cierpliwość). Najszybciej należne pieniądze mogą wpłynąć na konto podatnika po 2-3 tygodniach od daty złożenia wniosku, natomiast najpóźniej – po sześciu miesiącach.