Robot cubetto

Nadszedł grudzień, a wraz z nim zbliża się Boże Narodzenie i Mikołajki. Dlatego warto już teraz pomyśleć o prezentach dla najbliższych, a w szczególności o prezentach dla dzieci. W natłoku szaleństwa zakupowego trudno zdecydować się co kupić. Czy kolejną lalkę, samochód, puzzle, a może grę komputerową? Pomocą może się okazać robot cubetto.

Czym jest cubetto?

Cubetto jest to edukacyjna platforma dla dzieci powyżej trzeciego roku życia. Nie jest to zwykła zabawka tylko zabawka, która uczy i dodatkowo bawi. Dzięki cubetto dziecko rozwinie swoje zdolności logicznego myślenia, a dodatkowo może się nauczyć podstaw programowania. Dziecko układa kolorowe klocki, które definiują zachowanie robota:
– klocek w kolorze zielonym – naprzód,
– w kolorze żółtym – w lewo,
– w kolorze czerwonym – dobrze,
– w kolorze niebieskim – funkcjonować,
– w kolorze filetowym – do tyłu,
– w kolorze beżowym – negocjacja,
– w kolorze czarnym – losowanie.
Bloki kodujące działają na podobnej zasadzie jak klocki lego. Każdy pojedynczy blok jest akcją; należy je połączyć, by stworzyć program. Dodatkowo robot wykonany jest z drewna, bez ekranu.
Kupując zestaw otrzymujemy w nim:
– drewnianego robota,
– 16 sztuk klocków funkcyjnych,
– tablicę kontrolną, na której układamy klocki,
– planszę,
– księgę opowiadań.
Poza programowaniem, dzieci mogą także budować konstrukcje, np. mosty, garaże. Dodatkowo dzieci mogą się bawić robotem w większej grupie. Dlatego oprócz racjonalnego myślenia mogą nauczyć się współpracy z innymi dziećmi. Niewątpliwie taka umiejętność również się przyda w ich dalszym życiu.

Zabawki które uczą logicznego myślenia

Robot cubetto będzie wspaniałą niespodzianką dla dzieci pod choinkę. Każde dziecko powyżej trzech lat może się nim bawić. Wiadomo, że jedna zabawka nie sprawi, że nasze dziecko będzie mistrzem w programowaniu, ale na pewno pomoże mu w rozwoju. Dziecko będzie zmuszone nauczyć się logicznie myśleć, co na pewno będzie miało na niego dobry wpływ. Koszt zabawki też jest niewielki, w porównaniu do jego zalet – kosztuje około tysiąca złotych.