Przyklejanie i zdejmowanie sztucznych rzęs

Sztuczne rzęsy to nie tylko idealne i proste podkreślenie urody, ale także znaczne ułatwienie codzienności. Wiele użytkowniczek rezygnuje wówczas nawet z codziennego malowania oczu. Wcześniej jednak trzeba wiedzieć, jak prawidłowo nałożyć i zdjąć takie rzęsy.

Przygotowanie

Jeśli decydujemy się na przyklejenie sztucznych rzęs samemu, bez fachowej pomocy kosmetyczki, musimy odpowiednio się do tego przygotować. Konieczne jest przede wszystkim zgromadzenie wszystkich akcesoriów. Najważniejszym elementem są oczywiście sztuczne rzęsy (najłatwiej aplikuje się modele na pasku), a ponadto klej. Przydatna będzie również pęseta i nożyczki.

Na pewno dobrym pomysłem jest skorzystanie z filmów instruktażowych pokazujących przyklejanie rzęs. Jeśli jest się osobą początkującą w tym zakresie, obejrzenie poradnika video może bardzo pomóc. Trzeba pamiętać, że przy większej wprawie cała czynność nie trwa dłużej niż 2-3 minuty. Jeśli planuje się pełen makijaż, warto wykonać go przed zabiegiem przyklejenia rzęs.

Nakładanie rzęs

Pierwszym krokiem jest sprawdzenie, czy zakupione sztuczne rzęsy mają właściwą długość. Jeśli nie – wystarczy przyciąć je w odpowiednim miejscu nożyczkami. Rzęsy należy trzymać przez cały czas przy użyciu pęsety, by nie uległy zniszczeniom. Następnie należy chwycić klej i nałożyć go na pasek (lub kępkę). Nie powinno być go dużo, ponieważ utrudni to przyklejenie włosków. Potem wystarczy poczekać ok. 20 sekund. Klej nieco zastygnie i po pewnym czasie zmieni się z białego w bezbarwny.

Kolejny etap to przyłożenie sztucznych rzęs do naturalnych, najlepiej w środkowej części powieki. Gdy znajdą się w odpowiednim miejscu, należy przycisnąć je, by razem stworzyły całość i dobrze się ze sobą połączyły. Jednocześnie trzeba zachować delikatność i ostrożność, by nie zniszczyć uzyskanego efektu.

Zdejmowanie i mycie

Przyklejanie rzęs nie jest skomplikowane, a jeszcze łatwiejsze jest ich zdejmowanie. Klej zachowuje się trochę jak guma, zatem nie jest trudno odkleić paski czy kępki nienaturalnych włosków. Wystarczy je po prostu pociągnąć – palcem albo pęsetą – i w ten sposób ściągnąć z powieki.

Rzęsy po zdjęciu warto schować do pudełka – większość modeli można wykorzystywać wielokrotnie, oczywiście o ile nie zostały uszkodzone. Wcześniej trzeba jednak sprawdzić, czy nie ma na nich brudu. Zwykle konieczne jest zmycie z nich resztek zanieczyszczeń z kleju.

Sztuczne rzęsy kupisz na kosmetykizameryki.pl