Pokój nastolatka powinien spełniać wiele funkcji – być miejscem spotkań z przyjaciółmi, strefą odpoczynku i relaksu, prywatną oazą pozwalającą na chwilę samotności. Oprócz tego, nadrzędną rolą pokoju młodzieżowego jest kształtowanie atmosfery i warunków sprzyjających nauce. Jak tanio urządzić pokój młodzieżowy, który zapewni Twojej pociesze komfort i wygodę podczas codziennych wyzwań, jakie czekają na ucznia?
Wygoda i zdrowie
Remont pokoju młodzieżowego zacznij od wydzielenia dwóch obszarów – strefy rozrywki oraz nauki. Telewizor albo konsola do gier nie powinny znajdować się zaraz w pobliżu biurka, bo będzie to tylko rozpraszać uwagę podczas powtarzania materiału do sprawdzianu.
Centrum strefy nauki stanowi oczywiście porządne biurko oraz wygodny fotel. Od jakości mebli zależy nie tylko komfort, ale również zdrowie Twojego dziecka. Odpowiednia wysokość fotela względem biurka, wygodne podłokietniki i regulowana wysokość i odchylenie oparcia fotela zapewnią nie tylko wygodę, ale przede wszystkim zdrowe podparcie dla kręgosłupa. Blat biurka powinien być szeroki na minimum 120 cm i głęboki na minimum 60 cm, aby spokojnie pomieścić wszystkie pomoce szkolne. Jeśli na biurku ma znaleźć się jeszcze miejsce na komputer, lepiej wybrać większy model, aby uniknąć wrażenie ścisku i nieporządku. Przy planowaniu komputerowego kącika pamiętaj, aby nie ustawiać biurka przodem do źródła światła. Biurko powinno być ustawione tyłem lub bokiem do źródła światła w taki sposób, aby promienie słoneczne nie odbijały się w monitorze.
Podczas nauki warto mieć wszystkie pomoce dydaktyczne pod ręką. Młodzieżowe meble Gama w pokoju dorastającego ucznia sprawdzą się idealnie – szeroki wybór designerskich biurek, półek i szafek sprzyja utrzymywaniu porządku wśród tysiąca rzeczy osobistych.