Odzież po liposukcji – na co należy zwrócić uwagę przy jej doborze?

Efekty zabiegu liposukcji, potocznie zwanego odsysaniem tłuszczu w bardzo dużej mierze zależą od stosowania przez pacjenta zaleceń pooperacyjnych. Jednym z nich jest noszenie specjalistycznej odzieży po liposukcji.

Zabieg liposukcji – najważniejsze informacje

Międzynarodowe Towarzystwo Estetyczne Chirurgii Plastycznej (ISAPS) podaje, iż w 2014 roku na całym świecie przeprowadzono ponad 1,3 mln zabiegów liposukcji, natomiast rok później liczba ta zwiększyła się o 2%. Operacja ta najczęściej obejmuje takie partie ciała jak brzuch, uda, biodra, ramiona czy pośladki. Efekty operacji w bardzo dużej mierze zależą od postępowania pooperacyjnego pacjenta, z czego wiele osób nie zdaje sobie sprawy. Aby cały zabieg przyniósł zadowalające efekty, pacjenci muszą zwrócić szczególną uwagę na zachowanie w trakcie rekonwalescencji, która najczęściej trwa od 4 do 8 tygodni po zabiegu. Lekarze zgodnie przyznają, iż w trakcie trwania rekonwalescencji należy unikać wzmożonego wysiłku oraz gwałtownych ruchów. Bardzo wskazane są z kolei specjalistyczne masaże oraz noszenie specjalnej odzieży uciskowej.

Odzież po liposukcji i efekty, jakie przynosi jej noszenie

Noszenie specjalistycznej odzieży uciskowej wiąże się z szeregiem korzyści oraz szybszym powrotem do odpowiedniej kondycji po operacji. Do kilku godzin po zabiegu z ran operacyjnych może wyciekać płyn infiltracyjny oraz tkankowy, który dodatkowo może być zabarwiony krwią. Dzięki zastosowaniu ucisku wraca właściwa cyrkulacja wszystkich płynów w organizmie człowieka, co z kolei przeciwdziała powstawaniu obrzęków, siniaków czy krwiaków.

Dodatkowo wielu pacjentów nie uskarżało się na zbyt mocny ból, co oznacza, że specjalistyczna bielizna niweluje jego odczucie. Ponadto takie ubranie idealnie modeluje sylwetkę i zapobiega obwisaniu skóry po zabiegu. Związane jest to z faktem, iż ucisk odzieży stymuluje regenerację tkanki łącznej, poprawiając tym samym jej gładkość i jędrność. Skóra staje się zdecydowanie bardziej napięta, natomiast blizny pooperacyjne szybciej i ładniej się goją. Należy podkreślić, iż liposukcja jest operacją, jaka wykonywana jest przez lekarza chirurga w znieczuleniu ogólnym, co z kolei wiąże się z ryzykiem występowania powikłań zatorowo-zakrzepowych. Odzież po liposukcji – Megamedic w znacznym stopniu zmniejsza to ryzyko, ponieważ zapobiega powstawaniu zakrzepów krwi.

Tak specjalistyczna odzież powinna być noszona przez okres minimum 2-3 tygodni, jednak wydłużenie tego czasu do 6 miesięcy będzie dawać bardzo wymierne korzyści w postaci doskonałego samopoczucia oraz fantastycznie wymodelowanej sylwetki.