Nowoczesne parasole ogrodowe w ogrodowej przestrzeni

Miejsce wypoczynkowe w ogrodzie czy na tarasie stanie się ulubionym miejscem relaksu wszystkich domowników, o ile tylko zadbamy o kilka detali. Decydując się na konkretne meble ogrodowe i dodatki stworzymy przestrzeń odpowiednią do czytania, popijania popołudniowej kawy, nauki, pracy czy spędzania czasu z bliskimi. Jakie elementy wybrać, aby cieszyć się ich trwałością przez wiele lat?

 

Meble i zieleń wokół nas

Pierwszym krokiem do stworzenia funkcjonalnej przestrzeni są oczywiście meble ogrodowe. Wybierając konkretne komplety zwracajmy uwagę nie tylko na ich piękny design, ale również na materiały, z których zostały stworzone. Istotne jest to, aby meble ogrodowe były wysoce odporne na zmienne warunki atmosferyczne i wilgoć. Wykorzystanie aluminium i technorattanu będzie najlepszą gwarancją, że meble posłużą nam szereg lat.

 

Schroń się przed słońcem

Aby spędzać czas w ogrodzie czy na tarasie bezpiecznie konieczne jest wybranie odpowiedniego parasola ogrodowego. Nowoczesne parasole ogrodowe z pewnością staną się interesującym elementem w naszej przestrzeni wypoczynkowej. Projektowane są tak, aby doskonale wpisywać się w przestrzeń ogrodu i uzupełniać ją. Ich najważniejszym zadaniem jest jednak coś innego – mają one chronić nas przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Parasole oferowane przez topowych producentów tworzone są z materiałów najwyższej klasy. Aluminiowe stelaże zabezpieczone są przed działaniem zmiennych warunków atmosferycznych i wilgocią, na ich powierzchni nie rozwinie się rdza. Dodatkowo parasol możemy umiejscowić na różnorodnych rodzajach podstaw, również do wkopania w ziemię, jak i na tarasy. Czaszy parasoli wykonywane są z tkanin poliestrowych pokrytych warstwą poliuretanu. Chronią przed wilgocią oraz promieniowaniem UV.