Nowoczesne garnki do indukcji – co proponują topowi producenci?

Gotowanie powinno być przyjemnością – codzienne przygotowywanie posiłków może stać się naszym hobby, a poszukiwanie nowych smaków to nierzadko olbrzymia frajda. Aby móc czerpać przyjemność z gotowania wybierzmy płytę indukcyjną oraz garnki do indukcji. Nowoczesne garnki sprawią, że sam proces gotowania znacznie się skróci.

Garnki do indukcji z trwałych materiałów

Decydując się na płytę indukcyjną w naszej kuchni stawiamy na nowoczesność, ale i bezpieczeństwo. Płyta taka pozwoli na stale wyeliminować gaz z mieszkania, co dla wielu osób będzie z pewnością powodem do większego komfortu. Płyty indukcyjne tworzone są z myślą o wygodzie użytkowników, a ich obsługa jest intuicyjna. Aby możliwe było wygodne gotowanie na takich płytach konieczne jest zaopatrzenie się w garnki do indukcji. Jak są one budowane i jakie materiały wykorzystuje się do ich tworzenia?

Wśród najpopularniejszych wymienia się dzisiaj garnki do indukcji stalowe – stal nierdzewna 18/10 to tworzywo chętnie wykorzystywane w kuchniach, odznaczające się wysoką odpornością na uszkodzenia, działanie wilgoci, korozję. Garnki do indukcji różnią się budową od klasycznych garnków – ich dna wykonane są z kilku warstw, jedną z nich może być specjalny dysk, którego zadaniem jest przyspieszenie procesu gotowania poprzez równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka. Komplety garnków indukcyjnych znajdziemy w ofercie czołowych producentów, w tym w sklepie gerlach.pl.

Kolekcje dopasowane do potrzeb

Wybierając garnki do indukcji zwróćmy uwagę na różnorodność kompletów oferowanych przez producentów – są to komplety składające się z kilku lub kilkunastu elementów, w tym również z pokrywek ze szkła hartowanego. Garnki wyposaża się dodatkowo w lejki, cedzaki czy wewnętrzne miarki do odmierzania płynów.