Czy naklejki ścienne w kuchni to dobry pomysł?

Coraz częściej odchodzi się już jednolitych barw ścian, szczególnie w pomieszczeniach gdzie płynie główny nurt życia rodzinnego, do których z całą pewnością możemy zaliczyć kuchnię. Dobrym sposobem na nadanie temu miejscu indywidualnego czy bardziej rodzinnego charakteru mogą być właśnie naklejki ścienne.

Dlaczego naklejki ścienne cieszą się taką popularnością?

Popularności tego rozwiązania możemy doszukiwać się z całą pewnością w jego świetnym wyglądzie, dobrej cenie oraz łatwości montażu i demontażu. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że wybór naklejek jest ogromny: w standardowej ofercie producentów znajdziemy różnorodne motywy, w różnych rozmiarach i barwach. Ponadto naklejki można wykonać również według swojego własnego, indywidualnego projektu.Naklejki możemy nabyć w wielu sklepach z branży dekoracyjnej i budowlanej, a także w sklepach internetowych. Dobrze zamontowane aplikacje są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia oraz upływ czasu, dlatego przed montażem warto dokładnie zapoznać się z instrukcją producenta.

Jakie naklejki są najczęściej wybierane na ściany kuchenne?

W kuchniach zdecydowanie królują motywy kulinarne, najczęściej wybierane są różne wariacje na temat filiżanek i kubków z kawą, a także motywy warzywno – owocowe i kwiatowe. Dużą popularnością cieszą się także klimatyczne lub zabawne napisy, które zdecydowanie ocieplają klimat pomieszczenia i często wywołują uśmiech na twarzach odwiedzających nas gości. Obecne trendy w urządzaniu kuchni, czyli jasny styl skandynawski lub nieco surowy styl loftowy sprawiają, że zdecydowania częściej wybierane są naklejki ścienne w kolorze czarnym, które są świetnie wyeksponowane i dobrze odcinają się na jasnych powierzchniach. Za to naklejki kolorowe chętnie wybierane są przez rodziców małych dzieci, którzy chcą w kuchni stworzyć optymalny klimat do spożywania wspólnych posiłków.

Nie tylko na ścianę, czyli naklejki na kafelki

Jeśli chodzi o szybką metamorfozę kuchni, to świetnym rozwiązaniem mogą być nie tylko naklejki na ściany, ale również naklejki na kafelki. Wbrew obawom, są one dość łatwe w montażu, a także trwałe – są zaprojektowane i wykonane tak, by sprostać kuchennym warunkom, takim jak podwyższona wilgotność i temperatura, a także ryzyko uszkodzeń mechanicznych. Do wyboru mamy wiele ciekawych wzorów, kolorów i deseni, które mogą tchnąć nowe życie w naszą kuchnię, szczególnie popularne w ostatnim czasie są patchworkowe wzory imitujące ceramiczne kafelki. Często możemy spotkać też z apetycznymi naklejkami przedstawiającymi zioła, warzywa czy owoce lub tchnące świeżością motywy roślinne.

Więcej informacji znajdziesz na stronie naklejki ścienne.