Kuracja masażem w Warszawie

Dobroczynny wpływ masaży na zdrowie i samopoczucie stanowi potwierdzony fakt. Masaże zwykle kojarzą się z przyjemnością i relaksem, co nie do końca jest prawdą w przypadku masaży leczniczych, które mimo, iż często dość nieprzyjemne w trakcie, mają bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie.

Wskazania do masażu leczniczego

Czasami mówi się, że miejsce, gdzie wykonywany jest profesjonalny masaż leczniczy w Warszawie najłatwiej jest znaleźć, co stanowi poniekąd fakt, w stolicy bardzo wielu rehabilitantów zajmuje się właśnie tą formą terapii. Dzieje się tak nie bez przyczyny, nie jedynie z powodu wielkości miasta. W Warszawie żyje bowiem bardzo dużo osób, które swoją pracę wykonują w trybie siedzącym, zza biurka, co dość często prowadzić może do licznych dolegliwości bólowych związanych z kręgosłupem. Co ciekawe, nie zawsze jesteśmy w stanie prawidłowo zdiagnozować kręgosłup jako źródło odczuwanego przez nas bólu. Wiąże się to z faktem, iż ból z kręgosłupa często potrafi być odczuwany w innych miejscach na ciele, może przykładowo promieniować na kończyny górne czy szyję. Prawidłowo wykonany masaż leczniczy w Warszawie czy innym mieście z pewnością ułatwi nam ewentualne zdiagnozowanie źródła naszych dolegliwości.

Co warto wiedzieć przed masażem?

Przede wszystkim musimy nastawić się na to, iż cuda w medycynie, owszem, zdarzają się, jednak raczej rzadko. Wynikają z tego dwa fakty, po pierwsze sam zabieg nie zawsze będzie dla nas przyjemny i komfortowy, po drugie natomiast na skutki masażu trzeba będzie poczekać. Oznacza to, iż nie wystarczy jednorazowe skorzystanie z masażu rehabilitacyjnego, konieczne jest poddanie się serii co najmniej kilku zabiegów. Warto wiedzieć, iż czasami po około pięciu sesjach masażu wystąpić może pogorszenie samopoczucia, jest ono jednak stanem przejściowym, który minie po kilku kolejnych.

Czy masaż leczniczy boli?

Pacjenci często dość silnie obawiają się dolegliwości bólowych, jakie mogą odczuwać w trakcie wykonywania zabiegu. Szczęśliwie zwykle tego rodzaju obawy okazują się być mocno na wyrost. Prawidłowo wykonywany masaż leczniczy może powodować ból, jednak nie na tyle silny, aby dochodziło do skurczy mięśni. Jeżeli bowiem, nawet mimo skurczy zabieg byłby nadal wykonywane, w skrajnych przypadkach taki masaż zamiast pomagać mógłby zaszkodzić. Należy również brać pod uwagę, iż inaczej będzie masaż wykonywany w przypadku kobiet, mężczyzn i dzieci, techniki a również stopień nacisku powinny także zostać dopasowane do tego, czy pacjent jest szczupły czy raczej otyły.