Jak urządzić taras? Najmodniejsze meble na przyszły sezon

Jak urządzić taras? Najmodniejsze meble na przyszły sezon

Mimo tego, że od kilku tygodni cieszymy się piękną, złotą jesienią, to właśnie teraz sklepy z wyposażeniem outdoorowym przeżywają prawdziwe oblężenie. Posezonowe wyprzedaże stwarzają świetną okazję, aby odświeżyć przydomową aranżację i wreszcie wymienić niewygodny komplet krzeseł na wymarzoną kanapę. Jak urządzić taras, aby przyszłoroczne lato otworzyć w naprawdę wielkim stylu? Sprawdź!

Jak urządzić taras? Postaw na salonową elegancję!

Jeśli zastanawiasz się, jak urządzić taras, mamy dla Ciebie garść modnych inspiracji! Przeglądając katalogi z pracami wziętych architektów, nie sposób nie zauważyć, jakie meble cieszą się obecnie największą popularnością – luksusowe kanapy. W sercu starannie dopracowanych aranżacji coraz częściej znajdziemy duże, ekskluzywne narożniki, które z powodzeniem mogłyby stanąć w eleganckim salonie. Na szczególną uwagę zasługują modele o modułowej budowie. Nowoczesne kanapy składają się z kilku mobilnych elementów, które możesz dowolnie ze sobą zestawiać, tworząc za każdym razem nowy mebel dostosowany do chwilowych potrzeb.

Pamiętaj, że tego typu wyposażenie jest szczególnie narażone na zniszczenia. Aby promieniowanie UV, mróz i wilgoć nie wpłynęły negatywnie na kondycję nowej kanapy, wybierz model wykonany z technorattanu oraz materiałów impregnowanych ochronną warstwą teflonu.

Sprytne rozwiązania na mały taras i balkon

Właściciele małych ogródków wcale nie muszą rezygnować z komfortu. Doskonałym zamiennikiem dużej kanapy są designerskie huśtawki. W kolekcjach czołowych producentów znajdziesz duże, podwieszane fotele o zabudowanej formie. Tego typu meble sprawdzą się nie tylko na tarasie, ale również balkonie, a nawet w salonie czy pokoju młodzieżowym.