Innowacyjne noże i sztućce w naszych kuchniach

Wyposażenie naszej kuchni ma kolosalny wpływ na łatwość codziennego przygotowywania posiłków. Kompletując wyposażenie kuchni pamiętajmy o tym, że dzisiaj na polskim rynku znajdziemy wiele interesujących rozwiązań i propozycji topowych producentów. Jakie noże kuchenne wybierać? Czym kierować się podczas kupna kompletu garnków i patelni?

Nóż szefa kuchni – wygoda w codziennym użytkowaniu i gotowaniu

Funkcjonalna kuchnia nie może obejść się bez odpowiedniego noża. Wśród licznych propozycji króluje nóż szefa kuchni, czyli funkcjonalne narzędzie, które pozwoli nam uporać się z dużymi kawałkami mięsa, ale również warzywami, serami. Nowoczesne noże kuchenne zaskoczą nas swoją budową: ich rękojeści wykonane są z naturalnego drewna lub też materiałów antypoślizgowych. Dzięki zastosowaniu takich materiałów możemy być pewni, że codzienne użytkowanie takich noży będzie czystą przyjemnością. Decydując się na konkretny nóż sprawdzajmy również jego profilowanie – poprzez profilowanie rączki nóż będzie lepiej leżał w dłoni, co znacząco ułatwi krojenie czy szatkowanie.

Jakie garnki wybrać do naszej kuchni?

Wybór garnków nie powinien być przypadkowy. Nowoczesne garnki znajdziemy w ofercie topowych producentów. Warto znaleźć komplety składające się z kilkunastu elementów – pamiętajmy, że pokrywki liczone są jako osobne elementy! Wśród najczęściej wybieranych kompletów wymienia się garnki ze stali nierdzewnej 18/10. Ten rodzaj tworzywa jest zabezpieczony przed działaniem wilgoci, odkształcaniem. Ciekawym rozwiązaniem jest również umieszczenie w dnie garnków dysków, dzięki którym ciepło wewnątrz jest rozprowadzane równomiernie i szybko. Dyski wpływają na szybsze przygotowanie potraw, jak również na zmniejszenie rachunków w domu!