Eko dom – jak stworzyć go od podstaw?

Ekologia staje się coraz istotniejsza w naszym życiu – o konieczności segregacji śmieci oraz ochrony środowiska mówi się wiele w telewizji, radiu, szkole, na studiach, w naszej pracy. Istotne jest, jak sami radzimy sobie z tymi zagadnieniami i czy potrafimy faktycznie zadbać o nasze najbliższe otoczenie. Jak sprawić, aby nasz dom był ekologiczny? Przede wszystkim warto zaopatrzyć go w niezbędne instalacje!

\r\n

Najpopularniejszym sposobem pozyskiwania energii naturalnej i tym samym ograniczanie wydatków jest stosowanie paneli słonecznych. To rozwiązanie jest lubiane w Polsce, nie daje jednak tak wielkich oszczędności jak np. we Włoszech czy Hiszpanii. Wynika to przede wszystkim z geograficznego położenia Polski oraz panującego w naszym kraju klimatu. Panele słoneczne pozwalają na pozyskiwanie energii cieplnej i np. ogrzewanie wody, którą wykorzystujemy do kąpieli.

\r\n\r\n

Stosowanie przydomowych oczyszczalni ścieków

\r\n

Kolejnym skutecznym sposobem na oszczędności związane z prowadzeniem gospodarstwa domowego jest zastosowanie zbiorników w formie przydomowej oczyszczalni ścieków. Są one produkowane przez topowych producentów w Polsce, którzy dają na swoje produkty wieloletnie gwarancje. Przydomowa oczyszczalnia ścieków sprawdzi się szczególnie na terenie nieuzbrojonym, w przypadku niewielkich domków letnich, domków położonych w górach. Niewielkie oczyszczalnie są dedykowane dla domostw, w których zamieszkuje 4-6 osób.

\r\n\r\n

Czy oczyszczalnia przy domu to dobry pomysł?

\r\n

Użytkownicy tego rodzaju urządzeń podkreślają jej zalety: niewielkie kształty, brak wpływu na estetykę otoczenia domu, dodatkowo zachwalają prosty sposób użytkowania oraz konserwacji.

\r\n

 Przydomowe oczyszczalnie ścieków są świetnie zabezpieczone przed osobami trzecimi – wieko zamykane jest szczelną pokrywą i posiada kłódkę.