Domy szkieletowe – alternatywa dla klasycznego dewelopera

Decyzja o budowie własnego domu dorasta w nas latami. Współcześnie powodami, dla których chcemy własnego domu są przede wszystkim chęć mieszkania z dala od zadymionych miast, jak również chęć życia bliżej natury. Szerokie możliwości budowy czy kupna gotowego domu stawiają przez nami wiele możliwości. Jaką z nich wybrać?

Domy od dewelopera – czy to się opłaca?

Obecnie najprostszym sposobem na własny dom jest zakup gotowego produktu od dewelopera. Polscy deweloperzy wyszukują ciekawe lokalizacje w miastach lub na ich obrzeżu i tworzą zabudowania zgodne z infrastrukturą, proponując swoim klientom produkty tworzone zgodnie z nowoczesnymi normami budownictwa. Niestety, produkty takie są również bardzo drogie – dom wolnostojący w dobrej lokalizacji w średniej wielkości mieście może kosztować nawet pół miliona złotych. A to dopiero początek wydatków, gdyż taki dom musimy również wykończyć wewnątrz.

Dom budowany od zera – jaki wariant wybrać?

Alternatywą dla domu gotowego jest wybudowanie go własnym kosztem, oczywiście przy pomocy odpowiednich ekip. W Polsce znajdziemy tysiące firm specjalizujących się w konkretnych etapach budowy domów jednorodzinnych, warto jednak przed wybraniem wykonawcy zrobić rozeznanie i sprawdzić opinie o konkretnych firmach. Decydując się na dom w konstrukcji murowanej musimy mieć świadomość, że taka inwestycja będzie trwać kilka lat.

Dużym zainteresowaniem cieszą się dzisiaj domy szkieletowe. Lekkie konstrukcje drewniane budowa są w kilka miesięcy, przez co nie musimy martwić się przedłużającą się budową. Decydując się na dom szkieletowy możemy być pewni, że koszty budowy i wykończenia będą znacznie niższe niż w klasycznych domach murowanych czy domach proponowanych przez deweloperów. Szeroki wybór projektów sprawia, że każdy zainteresowany znajdzie dom dla siebie.