Zdrowie i Uroda

Domowe metody na łagodzenie bólu zęba

Z pewnością każdemu z nas przydarzyła się sytuacja nagłego pojawienia się bólu zęba. W przypadku sobót, niedziel czy dni wolnych od pracy jest to wyjątkowo duży problem, gdyż większość gabinetów dentystycznych jest po prostu zamknięta. Na szczęście możliwe jest wybrnięcie z tego problemu i doczekanie kolejnego dnia roboczego. Pomogą w tym domowe metody na łagodzenie bólu zęba czy dziąseł. Jak je stosować?

Łagodzące goździki

Podstawowym powodem powstawania bólu zęba jest próchnica, która zaczęła naciekać do wnętrza zęba. W takim przypadku borowanie jest niezbędne, jeśli jednak nie mamy możliwości skorzystania z gabinetu warto zastosować metody naszych babć. Kupmy w sklepie goździki, które pojedynczo możemy delikatnie żuć. Goździki działają antyseptycznie, odkażająco, pozwalają też na delikatne znieczulenie oraz zmniejszenie przypadłości bólowych. Goździki działają również odświeżająco. Podobne działanie posiada również olejek goździkowy – wacik nasączony kilkoma kroplami tego produktu należy umieścić na bolącym miejscu i przetrzymać kilkanaście minut.

Ziołowe płukanki na ból zębów

W przypadku bólu dziąseł i stanów zapalnych jamy ustnej rozsądne jest stosowanie płukanek z takich ziół jak rumianek oraz szałwia. Płukanka powinna być ciepła, ale nie gorąca, aby dodatkowo nie podrażniać jamy ustnej. Działanie rumianku i szałwii jest podobne – napary te minimalizują ból, działają antyseptycznie i kojąco oraz zmniejszają podrażnienia. Napary możemy robić z naturalnego suszu lub też gotowych herbatek ziołowych w torebkach.

Zimne okłady na opuchliznę

W przypadku obrzęku czy opuchlizny zasadne będzie stosowanie okładów z mrożonek czy po prostu lodu – chłód pozwoli na obkurczenie naczyń krwionośnych, dodatkowo zmniejszy ból.

Wizyta u dentysty

Nawet jeśli ból zmniejszył się konieczna jest wizyta u stomatologa. Wykonany zabieg uśmierzy ból. Gdy będziemy zmuszeni do usunięcia zęba, nie ma się czym martwić, dzisiejsza stomatologia zapewnia wypełnianie ubytków poprzez implanty zębówktóre są bardzo podobne do naturalnego uzębienia i gwarantują piękny uśmiech.

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/porady/akcyza-na-samochod/ https://xann.pl/sitemap https://beesafe.pl/porady/samochod-z-francji/