Dom, który stanie się doskonałą inwestycją

Dla wielu Polaków własny dom to pojęcie równoznaczne z niezależnością, powiększeniem przestrzeni życiowej. Faktem jest, że coraz więcej rodaków decyduje się na własny dom. Wszystko za sprawą znacznie tańszych działek, ale i możliwości wybudowania domu bez konieczności zaciągania olbrzymiego kredytu. Jak wybudować własny dom w niskich kosztach? Wystarczy zainteresować się technologią domów drewnianych!

Czy dom drewniany spełni nasze oczekiwania?

Domy drewniane kojarzone są z budownictwem skandynawskim i kanadyjskim – i jest w tym wiele prawdy. Faktem jest, że ten sposób na budowę przybył do nas właśnie z tych okolic. Olbrzymia dostępność drewna w tych regionach sprawia, że domy drewniane są obecnie jednymi z najczęściej budowanych. W Polsce technologia budowania domów skandynawskich znana jest od dawna, jednak dopiero w ostatnich latach przybyło w Polsce więcej firm specjalizujących się budową takiego domu. Zaproponują nam one nie tylko projekty całorocznych domków drewnianych, ale i ich kompleksowe wykonanie. Czas budowy domu drewnianego uzależnionych jest od tego, w jakim stanie ma zostać oddany. Szacuje się, że domy oddawane w stanie surowym oddawane są po 4-5 miesiącach, w przypadku domów w stanie deweloperskim mówi się najczęściej o 5-8 miesiącach. Klient może również skorzystać z opcji wypełnienie domu kompleksowo, wraz z zakładaniem schodów, paneli, malowaniem ścian.

Jakie są koszty wybudowania domu drewnianego?

Szacuje się, że koszt wybudowania domu z drewna jest o 30-35% niższy niż w przypadku domu murowanego. Wiele osób zastanawia się także, czy domki takie sprawdzą się w przypadku działek o nietypowych rozmiarach. Obecnie odnotowuje się największe zainteresowanie domkami norweskimi na wąską działkę – wiele z nich posiada podjazdy oraz dobudowane garaże.