Długie buty jeździeckie, czyli kupujemy oficerki

Długie buty jeździeckie nazywane są również w skrócie oficerkami. Są to jedne z najczęściej wybieranych butów, dzięki którym można cieszyć się wygodą i komfortem. Co jeszcze powinno się wiedzieć o oficerkach do jazdy konnej?

Buty jeździeckie na grubej podeszwie

Oficerki jeździeckie mają grubą podeszwę, a do tego mają obcas o wysokości ok. 2cm. Nie może być mowy o tym, że w bucie będzie znajdował się gruby bieżnik. Wymagany jest z kolei wąski czubek. Dlaczego jest to takie ważne? Ponieważ dzięki temu można zapewnić sobie prawidłową stabilność w siodle. Zdecydowana większość jeźdźców wybiera oficerki. Chociażby dlatego, że zdecydowanie lepiej chronią one łydki podczas jazdy konnej. Może i nie są polecane na samym początku przygody z siodłem, ale można się do nich przyzwyczaić, jeżeli tylko ktoś systematycznie będzie tylko uczęszczał na lekcje jazdy konnej.

Eleganckie obuwie na nogach

Oficerki to takie buty jeździeckie, które są bardzo często wybierane na turnieje. Do pewnego czasu były to jedyne buty obowiązkowe, ale już od paru lat sprawa ma się zupełnie inaczej. Warto jednak nie odbiegać od tej normy – chociażby dlatego, że są to niezwykle eleganckie buty, które na dodatek prezentują się dostojnie. Polecane są one wszystkim osobom, które cenią wysoki komfort jazdy. Nie tak łatwo znaleźć oficerki idealnie dopasowane do jeźdźca. Dlatego też dużą część osób decyduje się na to, aby zamówić je indywidualnie. Aczkolwiek, nie jest powiedziane, że nie uda się wybrać dobrych oficerek do jazdy konnej.