Dlaczego odchudzanie nie przynosi rezultatów?

Utrata zbędnych kilogramów nie jest prostym zadaniem. Mimo stosowanych diet, głodówek oczyszczających, intensywnych treningów i liczenia kalorii wskazówka wagi ani drgnie? Walcząc o idealną linię, nietrudno o błędy, przez które otrzymane rezultaty odchudzania będą dalekie od oczekiwań. Jakie błędy najczęściej popełniają osoby pragnące zredukować ilość tkanki tłuszczowej? Sprawdź!

Zbyt intensywna redukcja

Niezbędnym warunkiem, jaki należy spełnić, aby schudnąć, jest utrzymywanie ujemnego bilansu kalorycznego. Dieta redukcyjna, mówiąc w dużym uproszczeniu, polega na dostarczaniu organizmowi mniejszej dawki energii, niż wynosi jego zapotrzebowanie. Niestety, gwałtowne obcięcie ilości kalorii przynosi skutek odwrotny do zamierzonego. Organizm nagle pozbawiony codziennej dawki składników odżywczych reaguje na niedobory magazynowaniem energii w postaci tkanki tłuszczowej. Dieta redukcyjna będzie skuteczna tylko wtedy, kiedy będzie wprowadzana stopniowo i rozważnie.

Przede wszystkim: cierpliwość

W Internecie znaleźć możemy liczne złote rady dotyczące szybkiego odchudzania. Anonimowi eksperci zachwalają diety albo suplementy, które mają całkowicie odmienić sylwetkę w tydzień. Nie daj się zwieść złudnym obietnicom! Odchudzanie jest złożonym procesem wymagającym czasu i nakładów pracy. Wprowadzaj zmiany do swojego życia stopniowo i rozważnie. Tylko w ten sposób nie ucierpi Twoje zdrowie, a odchudzanie da satysfakcjonujące i długotrwałe efekty.

Nowoczesny producent sprzętu do odchudzania – ratunek dla ciała

Chcesz zrzucić z brzucha czy ud niechciany balast? Mamy dla Ciebie dobrą radę: rusz się! Zdrowa dieta w połączeniu z aktywnością fizyczną to prosty, ale jakże skuteczny przepis na pozbycie się nieestetycznego tłuszczyku i cellulitu. Nie musisz katować się na siłowni. Coraz większa rzesza klubów fitness daje swoim klientom możliwość trenowania na innowacyjnych urządzeniach usprawniających proces spalania tłuszczu i rzeźbienia mięśni. Marka Body Space, producent sprzętu do odchudzania cenionego na całym świecie, otworzy przed Tobą drzwi do wymarzonej, smukłej sylwetki pozbawionej cellulitu.