Depilacja laserowa – czy warto?  

Depilacja laserowa jest procesem permanentnego usuwania owłosienia z danej partii na swoim ciele. Jeżeli dana osoba szuka wygody, wiecznie gładkiej skóry i pewności siebie w każdej sytuacji to depilacja laserowa jest z pewnością przeznaczona dla niego. Żadna inna metoda jak żyletka, depilator czy rozgrzany wosk nie będzie tak efektywna jak depilacja laserowa. Jak to działa?

 

Jak działa zabieg depilacji laserowej?

 

Zabieg depilacji laserowej działa poprzez skoncentrowaną wiązkę światła lasera, która pada na skórę w określonym czasie. W zależności od jego mocy i karnacji może to być kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt minut w czasie jeden sesji – nie ma sztywnych reguł, które mogłyby być uniwersalne dla każdego z osobna.

 

Głównym bohaterem całego zabiegu jest oczywiście laser depilacyjny. Obecnie na rynku znajdują się różnorodne rodzaje laserów depilacyjnych, które różnią się dostosowaniem ich do skóry klienta czy dodatkami technologicznymi sprawiającymi, że depilacja laserowa przebiega bardziej komfortowo. Mogą to być elementy chłodzące czy specjalne lasery, które lekko zasysają skórę sprawiając, że światło pada intensywniej na skórę będąc jeszcze bardziej efektywnym.

 

Polecane: Depilacja.pl

 

Celem zabiegu jest cebulka włosowa. Jednak światło pośrednio działa na melaninę będąca składnikiem skóry i włosów gwarantującym ich odpowiednią barwę (w zależności od jej stężenia). Im więcej melaniny tym kolor ciemniejszy. Melanina mocno nagrzewa się poprzez przekształcenie energii świetlnej w cieplną na jej powierzchni. Mocno nagrzana melanina wchodząca w skład włosów uszkadza cebulki włosowe sprawiając, że nie są w stanie w dalszym ciągu produkować włosów. Dlatego błyskawicznie wypadają i jeżeli zostaną zniszczone w fazie anagenu nie odrosną już nigdy.

 

Podsumowanie

Wybór dobrej jakości salonu depilacyjnego jest bardzo ważny. Warto decydować się na sieci typu depilacja.pl, które posiadają nieposzlakowaną opinie na rynku. Dzięki temu ma się pewność, że cały proces zostanie przeprowadzony w 100% bezpiecznie.