Zdrowie i Uroda

Czy dieta pudełkowa może zmienić nasze życie?

Czy dieta pudełkowa może zmienić nasze życie?

Z popularnych magazynów i czasopism spoglądają szczupłe, zadbane kobiety oraz mężczyźni bez najmniejszego nadmiaru tłuszczu, z idealnie wyrzeźbionymi mięśniami. W sklepach najwięcej ubrań można znaleźć w rozmiarze S, a w ulubionych filmach występują tylko aktorki bez nadwagi. Wszechobecna moda na fitness i właściwe odżywianie zmusza wszystkich do zmiany swoich złych nawyków i rozpoczęcia zdrowego stylu życia. Czy jest jakiś sposób, aby przynajmniej w diecie uzyskać pomoc? Co w momencie, gdy nie jesteśmy wzorowymi kucharzami i nie jest dla nas proste ugotowanie stosownego, smacznego i prawdziwie zdrowego posiłku? Na ratunek przychodzą firmy cateringowe, które specjalizują się w dietach pudełkowych.

Idea diety pudełkowej – na czym polega?

Dieta pudełkowa to idealne rozwiązanie dla zapracowanych osób, które chcą zacząć odpowiednio się odżywiać. Jest to też dobry pomysł dla tych, którzy nie potrafią przyrządzić posiłku o niskiej wartości kalorycznej, a jednocześnie o bogatym składzie odżywczym. Firmy cateringowe przygotują dla nas dietę na każdy dzień tygodnia, składającą się z określonej liczby posiłków. Najczęściej mowa jest o 3 lub 5 zbilansowanych daniach. Oczywiście, ich wartość kaloryczną precyzyjnie dostosowuje się do konkretnych potrzeb. Inną dietę bowiem powinna stosować osoba chcąca szybko zrzucić zbędne kilogramy, a inną ta, która chce zdrowo się odżywiać i utrzymać swoją wagę. Z tego też powodu dieta pudełkowa powinna być dobierana indywidualnie. Niektóre firmy, przed ustaleniem jadłospisu, proponują spotkanie z dietetykiem, który doradza odpowiednią dla danego przypadku opcję żywieniową. Można również skomponować własne menu na każdy dzień, biorąc pod uwagę wartości kaloryczne danych dań. Innym rozwiązaniem jest wybranie danej dziennej wartości kalorycznej, jaką chcemy spożyć – np. 1500 kcal – i zamówienie takiego menu, które będzie dostosowane do tego pułapu. Dodatkowe, przydatne przy planowaniu diety informacje można znaleźć w tym artykule.

Dieta pudełkowa w praktyce

Posiłki dostarczane są codziennie pod nasze drzwi (najczęściej w nocy) i są gotowe do spożycia – wystarczy je tylko podgrzać w piekarniku lub w kuchence mikrofalowej. Najczęściej znajdują się one w wygodnych opakowaniach, które bez problemu możemy zabrać ze sobą do pracy. Jeżeli ktoś potrzebuje diety bezglutenowej albo o zmniejszonej zawartości laktozy, bądź w ogóle bez laktozy, to większość firm sprosta również tym wymaganiom. Szczególnie ważne jest to dla osób z chorobami układu pokarmowego, więc zawsze warto zapytać się przed wyborem diety, czy taka opcja będzie dostępna. W trakcie diety można zmienić jej kaloryczność, jeżeli stwierdzimy, że jemy albo za mało, albo za dużo.

Zalety korzystania z diety pudełkowej

Najważniejszy w diecie pudełkowej jest fakt, że będziemy odżywiać się zdrowo i ograniczymy swój czas spędzony w kuchni. Czas, który można poświęcić na ćwiczenia w domu bądź wizytę na siłowni. Precyzyjnie skomponowane posiłki pozwolą na zachowanie odpowiednich wartości odżywczych i zapewnią dostarczanie organizmowi wszystkich niezbędnych składników. Oczywiście pewnym minusem może być cena, bo usługi takie kosztują zazwyczaj więcej, niż wydalibyśmy na posiłki przygotowywane przez nas w domu. Trzeba jednak zastanowić się, czy jesteśmy w stanie zapewnić sobie sami odpowiednią dietę i czy nie warto zapłacić więcej za efekt jaki może nam przynieść dieta pudełkowa. A zaoszczędzony czas to przecież także pieniądz.

Previous ArticleNext Article
https://xann.pl/sitemap zahradne svietidla gule pergola na terase