Nowoczesne malarstwo

Nowoczesne malarstwo

Sztuka współczesna jest szalona, nieokiełznana, zaskakująca, ale też głęboko interpretacyjna – kontestująca rzeczywistość społeczną, także autotematyczna, odnosząca się do samej siebie na różne sposoby, przywołująca tradycję w formie cytatu. Takie jest nowoczesne malarstwo, które mimo całego swojego postmodernistycznego wariactwa i mądrości odwołuje się wciąż do klasycznych środków wyrazu i sposobów opowiadania o świecie oraz człowieku.

Anatomia w nowoczesnym wydaniu

Na stronie cgwisdom.pl znajdziemy wiele kursów, które wzbogacają warsztat współczesnego artysty. Łącząc tradycyjne techniki z możliwościami nowoczesnych programów, takich jak Photoshop. Malarstwo cyfrowe to fantastyczne zespolenie wiekowej wiedzy mistrzów z technologicznymi rozwiązaniami na miarę XXI wieku. Przekonamy się o tym, decydując się na kurs online Photoshop, który odkryje przed nami m.in. tajniki anatomii w oparciu o metodę konstrukcyjną. Dowiemy się na przykład, jak studiować anatomię ludzką na podstawie zdjęć, obrazów wybitnych malarzy i z natury.

Concept Art i Digital Painting

Współczesne malarstwo coraz chętniej wykorzystuje możliwości programów takich jak Photoshop. Concept Art czy Digital Painting to pojęcia, które często padają w dyskusji o sztuce współczesnej. Świadczą o skierowaniu uwagi artystów i ich siły twórczej w stronę przestrzeni cyfrowej. W ten sposób inaczej niż do tej pory możemy wypowiadać się i interpretować rzeczywistość. Przecież w ten właśnie sposób na przestrzeni wieków formułuje się sztuka przełomów. Na wprowadzaniu zmiany odnośnie środków wyrazu, techniki i sposobu interpretacji.

Zaskakujące światy

Tworzenie całych światów, na przykład w duchu environment design, wymaga plastycznej wyobraźni. Nowoczesne programy stanowią po prostu wygodne narzędzie do tworzenia, którego źródłem zawsze będzie wyobraźnia artystyczna.