Czy nowoczesne pergole tarasowe odmienią oblicze domu?

Nawet niewielki taras może stać się miejscem wielkich możliwości – dzisiaj bardzo niewiele trzeba do tego, aby taras stał się naszym ulubionym miejscem wypoczynkowym w czasie wiosny, lata czy jesieni. Nie musimy się również martwić o nasz komfort – zarówno o użytkowników, jak i o meble zadbają nowoczesne tarasole. Czy to dobra inwestycja?

Pergola dopasowana do potrzeb użytkownika

Nowoczesne pergole tarasowe to stabilna i trwała konstrukcja, wznoszona przy ścianie domu. W przypadku nowoczesnych pergol tarasowychsą one tworzone na aluminiowych profilach malowanych proszkowo. Zastosowanie takiej technologii gwarantuje, że konstrukcja oprze się wilgoci i pojawianiu się ognisk rdzy. Klient sam zadecyduje o tym jaki kolor będzie miała pergola – może wybrać z palety ponad 200 klasycznych barw oraz kolorów drewnopodobnych. To spore ułatwienie dla osób, które swój taras mają już zaaranżowany. Konstrukcja pergoli zaprojektowana jest w taki sposób, aby opierać się podmuchom wiatru dochodzącym do 120 km/h.

Jak budowane są dachy pergoli?

Dachy nowoczesnych pergoli tarasowych budzą wiele zainteresowania – tworzoną są w taki sposób, że chronią nie tylko przed silnym promieniowaniem słonecznym, ale również przed deszczem. Wśród najchętniej wybieranych modeli pergoli wymienia się modele z zadaszeniem lamelowym, złożonym z aluminiowych profili. Lamele obracają się o 135 stopni wokół własnej osi, użytkownik może więc sam zadecydować o tym, ile światła wpada pod pergolę. Drugi rodzaj zadaszenia to dachy tworzone z tkanin technicznych. Ich struktura wykonana jest z gęstej siatki włókien poliestrowych, wysoce odpornych na wnikanie wilgoci, brudu, ścieranie. Dachy mogą być rozkładane manualnie lub automatycznie, przy pomoc dedykowanego pilota.