Ciekawe

Na co uważać, planując zakup kawiarki elektrycznej?

Profesjonalna kawiarka elektryczna to urządzenie, które pozwoli nam szybko przyrządzić smakowitą i aromatyczną kawę, bez konieczności posiadania zaawansowanego ekspresu do kawy. Istnieją jednak ważne kwestie, na które trzeba uważać przed zakupem takiej kawiarki. Pamiętajmy – od nich może zależeć nasze bezpieczeństwo i zadowolenie z produktu.

Usterki elektryczne

Kawiarkę warto skontrolować pod kątem elektrycznym. Dlaczego? Z prostego powodu – prąd może szybko doprowadzić nie tylko do uszkodzenia naszego sprzętu, ale też porazić nas. Pierwszą rzeczą o której warto pamiętać, z pewnością jest przewód. Powinien on być w całości zaizolowany. W przypadku przewodów zasilających, mamy co prawda do czynienia z podwójną izolacją, ale nie zapominajmy, że uszkodzenie pierwszej warstwy całkowicie eliminuje z użycia urządzenie. Ze względów bezpieczeństwa rzecz jasna.

Sprawdźmy też, czy nasza kawiarka elektryczna nie iskrzy podczas pracy. Jeśli tak się dzieje, może być to skutkiem niewłaściwego połączenia poszczególnych przewodów ze sobą. Z biegiem czasu w miejscu w którym powstaje łuk elektryczny, może dojść do przepalenia izolacji. Koniecznie zakupmy kawiarkę, która posiada dodatkowy przewód ochronny. Jest to charakterystyczny kabel w żółtozielonej izolacji. Zabezpiecza on obudowę przed powstawaniem przepięć elektrycznych.

Klapka

Wbrew pozorom, warto również skontrolować klapkę kawiarki. Jeśli jest ona zbyt luźna, to z pewnością nie warto kupować takiego sprzętu. Dobrze funkcjonująca klapka, powinna przede wszystkim stawiać delikatny opór. Jeśli tak jest, to możemy być pewni o nasze bezpieczeństwo i trwałość urządzenia. Dlaczego właśnie klapka jest aż tak istotnym elementem kawiarki?

Jeśli nasza kawiarka ma zbyt luźną klapkę, gotująca się w urządzeniu woda może stosunkowo szybko wypłynąć z wnętrza kawiarki. Jeśli jest to wrzątek, to o poparzenie niełatwo. Pamiętajmy, że podczas gotowania wody wnętrze kawiarki poddawane jest bardzo wysokiemu ciśnieniu. W praktyce więc (choć jest to mało prawdopodobne) może dojść do naszego poparzenia. Nie zapominajmy również o tym, że mamy do czynienia z urządzeniem elektrycznym. Nagły wypływ wody może spowodować powstanie zwarcia i zwiększyć prawdopodobieństwo porażenia elektrycznego.

Części zamienne i cena

Przy zakupie kawiarki nie zapominajmy o tym, że od czasu do czasu może pojawić się konieczność zakupu różnych części zamiennych. Szczególnie dotyczy to uszczelek, które są słabą stroną kawiarek. Dlatego też warto kupować kawiarki elektryczne konkretnych, znanych wszystkim producentów. Wtedy znacznie łatwiej będzie nam znaleźć odpowiednie części do naprawy. Co więcej – będą one znacznie tańsze niż przy mniej znanych modelach!

Nie zapominajmy również o cenie. Kawiarka elektryczna powinna być co najmniej ze średniej półki cenowej. Zakup tanich urządzeń może zemścić się dosyć szybko. Zwłaszcza, że są one wykonane w znacznie słabszej jakości i technologii. I choć na krótki dystans jest to ekonomicznie opłacalne, to w dłuższej perspektywie zapłacimy znacznie więcej.

Artykuł powstał we współpracy z Cookstore

Previous ArticleNext Article
merikotka.com meble metalowe na taras leżak do ogrodu