Lepiej częściej, a mniej –  czyszczenie ścian zewnętrznych

Może nie każdy jest świadomy tego, że cykliczne czyszczenie elewacji znacznie redukuje osadzanie się brudu, a tym samym trudniejszych do usunięcia zanieczyszczeń organicznych. Lekkie zanieczyszczenia są łatwiejsze do usunięcia i nie wyrządzają szkód dla farby, czy tynku, ani innych materiałów, z których składa się ściana.

Czyszczenie każdego budynku uzależnione jest od tego, z czego ściana została wykonana

Metody zazwyczaj mamy dwie: delikatne, albo wysokociśnieniowe.

W tych pierwszych stosuje się urządzenia myjące z wodą demineralizowaną w drugich ręczne delikatne szczotki z wodą. Drugi sposób jest bardziej uciążliwy wymaga dużego nakładu pracy, z kolei pierwszy sposób stosowany jest głównie przez fachowe firmy, bo zakup specjalistycznej szczotki lub myjki i agregata to niemały wydatek rzędu 10 000 zł.

Mycie ciśnieniowe jest bardziej inwazyjnym działaniem

Wykonuje się je na pomalowanych tynkach lub kamieniach, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne.  Wykorzystanie metod działania wysokiego ciśnienia w praktyce oferuje dobre rezultaty i trwa krótko. Usuwa się nie tylko brud, ale też osady organiczne. Jeśli chcesz pozbyć się glonów ze ściany, pewnie będziesz musiał wykorzystać dodatkowo środki chemiczne. Do tego trzeba dobrze poznać środki chemiczne i tu zaczynają się schody, bo nie można tego zrobić bez praktyki, wiedzy o materiałach. Lektura forów internetowych i czasopism zazwyczaj nie wiele tu pomaga. Z tego powodu i polecamy zlecić taką usługę fachowcom, na przykład czyścieniem elewacji znakomicie zajmuje się firma SCO Clean up