URZĄDZAMY MAŁĄ ŁAZIENKĘ? POZNAJ PRAKTYCZE PORADY.

Choć z problemem małych, nieustawnych łazienek najczęściej borykają się właściciele mieszkań w budynkach wielorodzinnych, o ni jest on też obcy posiadaczom małych domów szczególnie starego typu budowanych w poprzednim stuleciu. Ograniczony metraż wymaga od nas szczególnego namysłu i rozważnej analizy potrzeb. Jak więc zaplanować łazienkę tak aby była wygodna, funkcjonalna i przy okazji cieszyła nasze oko?

 

SAMEMU CZY Z CZYJĄŚ POMOCĄ?

Pamiętajmy, że to na ile jesteśmy w stanie sami poradzić sobie ze sprawnym rozplanowaniem naszej małej łazienki, szczególnie w trakcie jej remontu zależy oczywiście od naszych chęci, ale przede wszystkim wiedzy i umiejętności. Jeśli na co dzień nie zajmujemy się branżą budowalną to logiczniej jest powierzyć to zadanie fachowcom, mającym doświadczenie i dysponujący odpowiednią wiedzą, którzy nie przerodzą naszego remontu w zadanie nie zrealizowania. Firm jest od groma, a i oferowane ceny za remont łazienki mieszkań w Warszawie to nie są ceny astronomiczne i raczej do przyjęcia https://www.doskonalewnetrza.pl/cennik.html. Szukając fachowca, który pomoże nam zaplanować jak i zrealizować remont łazienki nie należy do najprostszych, natomiast w sieci możemy natrafić na wiele firm godnych polecenia, tak jak jedna z firm realizująca zlecenia remontowe na terenie Warszawy: https://doskonalewnetrza.pl.

 

PRAKTYCZNE WSKAZÓWKI

            Skoro zasadność działania samemu bądź z firmą budowlaną mamy już ustaloną, to teraz może zapoznajmy się z kilkoma ciekawymi zabiegami, na które możemy zwrócić uwagę planując łazienkę. Pamiętajmy, że w łazience funkcjonalność i ergonomia mają szczególne znaczenie. Kompletując wyposażenie warto zwrócić uwagę na kompaktowe serie ceramiki. Jednak umywalka w naszej małej łazience nie powinna być zbyt mała, ponieważ może pełnić również miskę do prania a na to zazwyczaj brakuje miejsca.

 

Przestrzeń pod umywalką warto wykorzystać na szafę z szufladami, w której zainstalujemy gniazdko elektryczne. Dzięki czemu nasza suszarka zawsze będzie pod ręką, a jednocześnie będzie schowana. W bardzo małej łazience warto zrezygnować z klasycznego brodzika na rzecz odpływu umieszczonego bezpośrednio w posadzce wyłożonej płytkami. Jednolita powierzchnia podłogi i wydzielenie części prysznicowej za pomocą przeźroczystej zasłonki prysznicowej, nie zabierze przestrzeni z posadzki tak jak to ma miejsce w przypadku klasycznego brodzika.

Wybór płytek powinniśmy ograniczyć co najwyżej do dwóch uzupełniających się strukturalnie i kolorystycznie rodzajów. Najlepsze będą płytki rektyfikowane, które wymagają minimalnej fugi. Szczególnie sprawdzą się naturalne kolory oraz struktury imitujące kamień i drewno. Przy bardzo małych łazienkach, także na poddaszu, warto wybierać płytki w tym samym kolorze, ale różniące się strukturą. Przykładowo jasnoszare lub białe płytki połączone z szarymi lub bielonymi płytkami drewnopodobnymi i uzupełnione płaszczyznami luster, dadzą naszej łazience efekt dużo większej przestrzeni.

Podczas urządzania naszej małej łazienki warto zwrócić również uwagę na drzwi. Przykładowo w małej łazience powinny być wpasowane kolorystycznie, tak aby nie wyróżniały się kolorem drewna i nie stanowiły elementu dominującego na ścianie. Dobrym sposobem na optyczne powiększenie małego wnętrza jest również oprócz stosowania dużych, pionowych tafli luster zamontowanie mocnego i równomiernego oświetlenia.

W przypadku gdy nie wyobrażamy sobie kąpieli bez wanny, a na sama myśl o zamontowaniu kabiny prysznicowej czujemy dyskomfort warto pomyśleć o nowoczesnych wannach o mniejszych gabarytach, których dostępność na rynku rośnie z każdym rokiem. Warto jednak pamiętać, ze wymiar do 140 cm długości stanowi tutaj minimum, gdyż przekłada się zarówno na proporcje i design naszej wanny jak i wygodę użytkowania.