Dom i Wnętrze

Tradycja i nowoczesność w przestrzeni ogrodu

Tradycja i nowoczesność w przestrzeni ogrodu

Od pewnego czasu meblujemy z wielką starannością nie tylko wnętrza, lecz także ogrody. W ten sposób kontynuujemy tradycję upiększania i komfortowego urządzania stref przydomowych, która sięga do minionych wieków i oznacza dawne, wytworne życie w pięknych ogrodach otaczających wille czy pałace. Ten powrót do tradycji ma także wymiar rustykalny i jest nawracaniem do wdzięku wiejskich ogródków zakładanych przy drewnianych domkach. Nowoczesne meblowanie i dostępne obecnie kolekcje mebli ogrodowych pomagają spełniać rozmaite wizje powrotów do przeszłości, a jednocześnie prezentują się bardzo awangardowo.

Zestaw ogrodowy z technorattanu

Zestaw ogrodowy z technorattanu to przykład tego, w jaki sposób tradycję można połączyć z nowoczesnością i to zestawienie wprowadzić do przestrzeni ogrodu. Wiele z tego typu zestawów odwołuje się bezpośrednio do klasycznego wzornictwa. Inne z kolei poddają je zdecydowanemu odświeżeniu formalnemu. Tradycyjnie na przykład wyglądają brązowe zestawy ogrodowe z głębokimi fotelami, które przypominają dawne fotele rattanowe zdobiące dystyngowane altanki czy werandy. Ale zestawy z technorattanu to także nowoczesny design. Jego przykładem są m.in. szare, minimalistyczne narożniki, stoliki, fotele, krzesła. Propozycja tworzona z myślą o awangardowych aranżacjach tarasowych czy balkonowych.

Zestaw ogrodowy z aluminium

Jeśli zaś pragniemy podążać w kierunku zdecydowanie nowoczesnego czy wręcz awangardowego komponowania swojego ogrodowego świata, to na pewno umożliwi to zestaw ogrodowy z aluminium. Takie meble oczarują miłośników artystycznie pojętej prostoty, która stanowi największą ozdobę każdego miejsca. Skromne pod względem dekoracyjności (wzbogacone niekiedy na przykład subtelnymi wstawkami z drewna) meble aluminiowe to przedmioty na wskroś designerskie. Inspirowane konstruktywizmem czy minimalizmem. Takie, których konstrukcja broni się sama i staje się perfekcyjną ramą dla tworzenia kolejnych poziomów aranżacji ogrodowej.

Previous ArticleNext Article