Ciekawe

Sprzęt do skitouringu – jak wybrać?

Wielu z nas klasyczna jazda gdzieś na stokach się już najzwyczajniej w świecie dość znudziła. W końcu ile można zjeżdżać wśród innych osób, czasem jak sardynki w puszce? To zrozumiałe, że każdy, kto chce czegoś więcej szuka z czasem nowych wyzwań…

Skitouring – ciekawa alternatywa

Tu warto powiedzieć, że coraz więcej zwolenników zdobywa ostatnimi czasy skitouring. Co to jest za szczególna dyscyplina sportowa? Otóż tutaj chodzi przede wszystkim o to, że mamy niczym nie ograniczony kontakt z naturą i że nie podążamy klasycznymi, nudnymi ścieżkami. Generalnie bowiem skitouring polega na tym, że podchodzimy pod górę, wchodzimy na nią w dość podobnym stylu, jak w biegówkach a następnie zdejmujemy tzw foki, czyli nakładki umożliwiające podejście pod górę i potem zjeżdżamy ciesząc się brakiem szlaku, brakiem turystów. Oczywiście jednak jest to już trudniejsza i bardziej zaawansowana zabawa, do której warto się dobrze przygotować.

Sprzęt do skitouringu

Przede wszystkim należy odpowiednio skompletować sprzęt do skitouringu. Tutaj przydadzą się nam nieco inne narty, wiązania i buty. Generalnie zatem czeka nas pewien wydatek, zatem zanim zdecydujemy, co będzie dla nas najlepsze, warto pomyśleć nad wypożyczeniem sprzętu i wypróbowaniem tego, czy pasuje nam w ogóle takie rozwiązanie, taki typ sportu i konkretne modele nart czy butów. Oczywiście bowiem możemy o razu wszystko kupić stosując dość ogólne metody i rady, niemniej jednak to, że ogólnie powinno kupić się narty nieco krótsze niż wzrost, musi działać także i w naszym przypadku.

Wiązania skiturowe atomic

Szczególnie przedmiotem wielu dyskusji są wiązania skitourowe. Czemu atomic? Otóż ta marka wyróżnia się zdecydowanie wysoką jakością i racjonalną ceną. Ponadto posiada ona bardzo zróżnicowany sprzęt i wiele możliwości wzajemnych łączeń itp. pomiędzy poszczególnymi rodzajami wyposażenia, co czyni go wyjątkowo ciekawym rozwiązaniem.

Wróćmy jednak do zagadnienia różnych rodzajów wiązań skitourowych atomic. Dlaczego są one przedmiotem tak wielu dyskusji? Otóż obecnie wiązania skiturowe atomic produkowane są one w dwóch wersjach – szynowe i TLT. Zaletą tych pierwszych jest to, że w zasadzie pasje do nich większość butów. Od biedy włożymy tam nawet zwykły but górski. Pochodząc i często zmieniając buty, zdejmując narty itp. ma to swoje spore znaczenie. Ponadto wiązania te są relatywnie sporo tańsze. Jakie zalety zatem posiadają wiązania TLT? Otóż są zdecydowanie lżejsze i posiadają większe możliwości manewrowe, co na pewno ma także spore znaczenie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://proshop.com.pl/narty-i-wiazania/819-219-t-backland-wiazania-tourowe-819.html

Previous ArticleNext Article