Skuteczność masażu klasycznego

Masaż klasyczny wykorzystywany jest zarówno w celach leczniczych, jak i relaksacyjnych. Co ciekawe, za jego pomocą można nawet dodać sobie zastrzyku energii. Kto powinien skorzystać z tego typu usług, a dla kogo masaż klasyczny nie jest wskazany?

Jak działa masaż klasyczny?

Wszechstronne działanie masażu klasycznego sprawia, że po tą skuteczną metodę leczenia sięga bardzo wiele osób już od setek lat. Podczas masowania usprawniane są układ limfatyczny i układ krwionośny. Ma to też pozytywny wpływ na przemianę materii, dzięki czemu do komórek trafia więcej substancji odżywczych i życiodajnego tlenu. Poprawa ukrwienia wpływa bowiem korzystnie na funkcjonowanie układu pokarmowego.

Dzięki masażowi klasycznemu możliwe jest zwiększenie elastyczności stawów. Wpływa on jednak nie tylko na strefę fizyczną, ale także na psychikę. W zależności od zastosowanej techniki można uzyskać efekt pobudzający lub uspokajający. Tak więc za jego pomocą można dodać sobie energii lub uspokoić nerwy. Co więcej, dzięki masowaniu skóra staje się jędrniejsza, co przekłada się na ładniejszy wygląd.

Kiedy warto sięgnąć po masaż klasyczny?

Mówi się, że masaż może pomóc na wiele dolegliwości zdrowotnych, dlatego też istnieją liczne wskazania do jego wykonania. Z całą pewnością warto skorzystać z takiej formy pomocy w przypadku stłuczeń i skręceń kończyn. Nieoceniony jest także przy zapaleniu mieścin i stawów. Osoby borykające się z reumatyzmem także powinny spróbować masażu klasycznego.

Masaż klasyczny polecany jest także w przypadku nerwobólów, problemów z kręgosłupem, przy wadach postawy. Okazuje się, że regularne wykonywanie masażu przyczynia się do zredukowania masy ciała oraz przyśpieszenia procesu gojenia się blizn. Co więcej, masaż klasyczny zaleca się osobom, które przeciążyły sobie mięśnie bądź stawy.

Kiedy nie zaleca się masażu klasycznego?

Chociaż z masażem wiążą się liczne korzyści, to nie wszyscy mogą sobie pozwolić na taką formę leczenia i relaksu. Z pewnością nie jest zalecany masaż klasyczny w przypadku osób borykających się z łuszczycą, stanami zapalnymi czy też z alergią skórną. Podobnie jest w przypadku egzemy, infekcji i podwyższonej temperatury ciała.

Masaży klasycznego nie zaleca się także osobom cierpiącym na zapalenie żył czy też miażdżycę, gdyż może dojść do powstania zakrzepów. Pacjenci z chorobami serca i borykający się z hemofilią również nie powinni sięgać po masaż klasyczny. Przeciwwskazaniem jest także kamica nerkowa i choroba wrzodowa.

Artykuł powstał we współpracy z Medica SPA