Zdrowie i Uroda

Masaż relaksacyjny – gdzie można z niego skorzystać?

Masaż relaksacyjny jest jednym z częściej wybieranych zabiegów leczniczych w Polsce. Pozwala on zmniejszyć napięcie nerwowe i pomaga w stanach przewlekłego stresu, a także wiele więcej. Gdzie najczęściej wykonywane są zabiegi relaksacyjne?

Salony kosmetyczne

Jednym z miejsc, w których wykonywane są masaże relaksacyjne, są salony kosmetyczne. Osoby odwiedzające je powszechnie korzystają z tego typu usług. Tam również często łączy się tradycyjne masaże z aromaterapią lub peelingiem złuszczającym. Koszt takiego zabiegu zaczyna się od 80-100 złotych i w zależności od dodatkowych elementów ta cena rośnie. Każdy salon kosmetyczny posiada swój własny cennik, z którym warto zapoznać się przed ustaleniem wizyty.

Z salonów kosmetycznych mogą korzystać klientki z mniejszych miejscowości. Jeśli mamy jakieś wątpliwości co do poprawności wykonywania zabiegu, dobrym pomysłem może być zmiana salonu. W niektórych salonach kosmetycznych masaż relaksacyjny jest bowiem wykonywany nieprawidłowo, a więc jego pozytywny wpływ na zdrowie jest znacznie mniejszy.

SPA

Salony odnowy biologicznej, inaczej nazywane SPA, to jedne z miejsc, do których klientki udają się w celu zapewnienia sobie wyjątkowego relaksu i wypoczynku. Masaże relaksacyjne połączone są tam z innymi zabiegami, takimi jak kąpiele czy odświeżanie cery przy pomocy maseczek i peelingów. Salon odnowy biologicznej jest idealnym miejscem dla wszystkich tych pań (i panów!), które chcą sobie zapewnić wyjątkowy weekend w ramach odpoczynku od pracy.

Ceny w SPA są często wyższe od cen w salonach kosmetycznych, jednak decydując się na pakiet usług można skorzystać z atrakcyjnych rabatów. Tutaj również rzeczywisty koszt usługi jest kwestią indywidualną każdego salonu.

Gabinet fizjoterapeutyczny

W gabinetach fizjoterapeutycznych zabiegi masażu relaksacyjnego często są wykonywane w ramach rehabilitacji pourazowej. Zmniejszenie napięcia mięśniowego znacząco przyczynia się bowiem do zmniejszenia bólu. Ceny mogą być wyższe lub niższe od tych w salonach kosmetycznych. W przychodniach państwowych masaże w ramach rehabilitacji wykonuje się darmowo, jednak czas oczekiwania często trwa kilka miesięcy.

Warto wiedzieć, że w gabinetach fizjoterapeutycznych masaż relaksacyjny wykonywany jest na najwyższym poziomie. Często trwa on krócej, jednak profesjonalnie wykonany rzeczywiście relaksuje i zapewnia długotrwałą ulgę w bólu lub stresie.

Previous ArticleNext Article