Ciekawe

Diamentowe cięcie betonu – ile to kosztuje?

Beton to tradycyjny materiał budowalny, który ze względu na swoje właściwości uznawany jest również za jeden z najbardziej solidnych surowców. Ponieważ jest wytrzymałym spoiwem to bardzo trudno wykonuje się w nim wszelkie cięcia i otwory. Dlatego do tego celu używa się najlepszych i najtrwalszych urządzeń oraz specjalnej techniki. A zatem, jak należy profesjonalnie wierci otwory w betonie?

Jak wiercić w betonie?

Przy wierceniu w betonie najważniejsze są odpowiednie narzędzia, wówczas wykonywanie wszelkich cięć nie będzie stanowiło większych trudności. Często w takich przypadkach sięga się po wiertarki udarowe, a przy znacznie bardziej wymagających pracach – młotowiertarki lub tzw. udar pneumatyczny.

Coraz częściej przy wierceniu w betonie i żelbetonie wykorzystuje się wiertnice diamentowe, które pozwalają na precyzyjne cięcie betonu w pionie, poziomie, a także pod dowolnym kątem. Technika ta ma wiele plusów, a jednym z nich jest możliwość wykonania otworów o różnych długościach i to w szybkim czas.

Diamentowe cięcie betonu

Technologia diamentowego cięcia w betonie powstała w latach 60. ubiegłego wieku, ale dopiero na początku XXI wieku zaczęto z niej korzystać na poziomie gospodarstw domowych, a to ze względu na wzrost budownictwa z żelbetu monolitycznego oraz segmentowego. Najczęściej diamentowe cięcie betonu stosuje się przy zmianach planów mieszkań, np. podczas projektowania nowych wejść na balkon czy taras, usuwania przegródek, projektując mieszkania typu studio lub łącząc kuchnię z balkonem itp.

Wiercenie otworów w betonie cennik

Diamentowe cięcie w betonie, żelbetonie, a nawet cegle czy kamieniu jest najszybszym, najwygodniejszym i najbezpieczniejszym sposobem wycinania otworów. Poza tym, jak wiercić w betonie z wykorzystaniem technologii diamentom, warto również zadać sobie pytanie – ile to kosztuje? Najczęściej usługa ta wyceniana jest indywidulanie, ale na stronach poszczególnych firm możemy dotrzeć do podstawowych informacji z tego zakresu, które umieszczane są w zakładkach „Wiercenie otworów w betonie cennik”. I tak, cena za 1 m2 ciętej powierzchni typu schody, ściany oraz strop to koszt od 400 do 800 zł, elementów konstrukcyjnych – od 600 do nawet 1050 zł za m2, posadzki – 350-650 zł za m2, a asfaltu od 200 do 450 zł za m2.

Previous ArticleNext Article