Dom i Wnętrze

Czy warto inwestować w meble designerskie

Meble designerskie pasują przede wszystkim do przestrzeni dużych, otwartych, dobrze oświetlonych, tworzonych w nowoczesnym stylu. Zastanowimy się więc, czy w każdym przypadku warto jest inwestować w meble designerskie i czy będą pasowały do mniejszych przestrzeni.

 

Co nam dają meble designerskie

 

Meble designerskie nie tylko są elementem nowoczesnych przestrzeni, dodając im stylu i elegancji, lecz także są przedmiotami, które powinny zapewnić możliwie najwyższy komfort użytkowania.  Planowanie nowoczesnego wnętrza, zawierającego meble designerskie nie jest zadaniem łatwym. Trzeba umieć łączyć odpowiednio kolory, by nie tworzyć przestrzeni nudnych, monochromatycznych, lecz coś bardziej odważnego, w żywych barwach. Dominują kolory wyraziste – zielony, żółty i czerwony, połączone z bardziej stonowanymi barwami, jak biel i czerń piano.

 

Meble designerskie muszą mieć odpowiednią przestrzeń, by mogły się dobrze prezentować. W małych pomieszczeniach, przede wszystkim wąskich, meble te będą niejako „przytłoczone”  i nie będą w stanie zaprezentować swojego uroku w całej okazałości. Jeżeli więc planujemy kupić meble designerskie do małego pomieszczenia to lepiej z tego pomysłu zrezygnować i kupić takie meble do bardziej przestronnego pokoju. W przypadku mniejszych pomieszczeń należy korzystać z mebli bardziej stonowanych, „niekrzykliwych”, które małą przestrzeń wypełnią jednolitą harmonią.

Previous ArticleNext Article